09 Luty 2020

FEZZ AUDIO | Gratia „Duża Czarna”

Audycja radiowa Przemysława Psikuty „DUŻA CZARNA” #500 i specjalna wersja przedwzmacniacza FEZZ AUDIO

Źródło: FEZZ AUDIO

Wczoraj, to jest 8 lutego, w godz. 13.00 – 17.00, miało miejsce 500. wydanie audycji radiowej Duża Czarna, prowadzonej przez pana Przemysława Psikutę w II PROGRAMIE POLSKIEGO RADIA. To audycja nadawana od dziesięciu lat, audycja – dodajmy – autorska. Jak czytamy na stronach www Polskiego Radia „o wybitnych wykonawcach, wytwórniach i zwariowanych kolekcjonerach płyt analogowych – bo właśnie do muzyki ze szlachetnego winylu odnosi się tytuł tego cyklu.”

Specjalnie z tej okazji firma FEZZ AUDIO przygotowała edycję Duża Czarna swojego przedwzmacniacza gramofonowego GRATIA. To limitowana, numerowana edycja (10 sztuk), z których nr 1/10 był pierwszą nagrodą w konkursie Dużej Czarnej. Od standardowej różni się użyciem innych, znacznie droższych układów scalonych Burson Audio Supreme Sound V6 Classic, które powstały z myślą o miłośnikach muzyki jazzowej i klasycznej.

Pozostałe  dziewięć egzemplarzy będzie  do kupienia  wyłącznie w planowanym salonie pokazowym Fezz Audio w Warszawie. Premiera – na początku marca. Poza najbardziej rozbudowaną obecnie wersją przedwzmacniacza Gratia, w ofercie są dwa przedwzmacniacze MM: Gaia MM, z układem scalonym Burson V5I (1599 zł) oraz Gaia Mini MM (1047 zł), przeznaczony dla popularnych, tańszych wkładek.

Oczywiste było już od dłuższego czasu, że Fezz Audio powinno zaprojektować i wyprodukować przedwzmacniacze gramofonowe. Prace nad projektem trwały dość długo, niemniej jako prototypowy powstał przedwzmacniacz o charakterze studyjnym, przeznaczony dla realizacji audycji Wojciech Padjasa Muzyka spod igły w radiu RMF Classic. Ta studyjna wersja ma możliwość wymiany opampów przez użytkownika, zatem w dość szerokim zakresie może kształtować dźwięk, a także dwa niezależne wyjścia.

Studyjny przedwzmacniacz stał się podstawą dla zbudowania najbardziej rozbudowanej wersji  przedwzmacniacza – Fezz Audio GRATIA. Ma on dwa niezależne układy dla wkładek MM i MC. Są one wyposażone w układy scalone Burson V5i Dual. Cena Gratii: 2499 zł. Trwają zaawansowane prace na gramofonowym przedwzmacniaczem lampowym Fezz Audio.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer