13 Marzec 2018

E.I.C. dystrybutorem marki Unison Research

DYSTRYBUCJA

Źródło: E.I.C.

Firma E.I.C. poifnromowała o przejęciu dystrybucji na terenie Polski produktów marki Unison Research. Co ciekawe, to już druga tego typu wiadomość od tego dystrybutora w ostatnim czasie (więcej TUTAJ).

Firma Unison Research powstała w 1987 roku, a jednym z jej twórców był konstruktor Giovanni Maria Sacchetti. Pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym jaki został skonstruowany, był model Triode 20. Jego następca – model Simply Two – stanowił krok na przód w historii firmy i pozwolił osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie międzynarodową rozpoznawalność Unison Research.

Dzisiaj w ofercie włoskiego producenta znajduje się kilkanaście lampowych konstrukcji: wzmacniaczy zintegrowanych, przedwzmacniaczy, przedwzmacniaczy gramofonowych, a także wzmacniaczy mocy. Jak deklaruje nowy polski dystrybutor: „Od najmniejszej konstrukcji zintegrowanej, pracującego w czystej klasie A, 12 watowego wzmacniacza Simply Italy, aż do potężnej konstrukcji dual mono Absolute 845, czy monofonicznych końcówek mocy Reference, Unison Research dostarcza użytkownikowi wspaniałych doświadczeń nie tylko dźwiękowych, ale także wizualnych”.

W lubianej seri Unico znajdują się także wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze, wzmacniacze mocy oraz odtwarzacze CD, ale w tym przypadku hybrydowe; w stopniach wejściowych znajdują się lampy elektronowe, natomiast stopnie końcowe zbudowane są z wykorzystaniem tranzystorów MOSFET. W odtwarzaczach CD stopnie wyjściowe zbudowane są na lampach elektronowych.

Poprzednim dystrybutorem urządzeń marki Unison Research w Polsce była firma Trimex.Więcej o...
E.I.C.

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer