28 Październik 2018

Denver Electronics TWE-51 ORAZ BTS-200

SŁUCHAWKI/GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: 4 PUBLICITY

Denver Electronics, duński producent elektroniki użytkowej i sprzętu audio, wprowadził na polski rynek dwa produkty: bezprzewodowe słuchawki Bluetooth TWE-51 oraz głośnik Bluetooth w stylu retro – BTS-200.

Pierwszą z nowości są słuchawki oznaczone symbolem TWE-51. To bezprzewodowa konstrukcja o niewielkich wymiarach i wadze; każda ze słuchawek waży zaledwie 4,3 g, a dzięki gumowym, miękkim wkładkom powinna dobrze dopasować się do ucha. Denver TWE-51 pozwalają na słuchanie muzyki do trzech godzin bez konieczności ładowania, a w trybie czuwania zapewniają 150 godzin pracy. W każdą ze słuchawek wbudowany jest akumulator 50 mAh, natomiast w etui pełniącym funkcję stacji dokującej umieszczona została większa bateria 500 mAh. Wystarczy schować w nim słuchawki, by je szybko doładować i cieszyć się dodatkowymi godzinami słuchania muzyki.

Słuchawki  Denver TWE-51 wykorzystują łączność Bluetooth v4.2+EDR, zapewniając zasięg do 15 m od źródła dźwięku. Dzięki wsparciu profili HFP i HSP oraz wbudowanemu mikrofonowi pozwalają także na prowadzenie rozmów głosowych przez sparowany telefon. Przetworniki o średnicy 6 mm zapewnić mają – jak deklaruje producent – „czysty i wyraźny dźwięk o paśmie przenoszenia 20 Hz – 20 kHz”.

„Denver od 30 lat dostarcza klientom innowacyjne produkty z szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Warto zwrócić uwagę, że firma przykłada szczególną uwagę na jakość produktów oraz ich zgodność z certyfikatami, na każdym etapie życia produktu” – powiedział Tomasz Leśniak, Country Manager  w Inter Sales Poland & Denver Electronics Poland.

Druga ciekawostką od Denver Electronics jest bezprzewodowy głośnik stereo BTS-200. Ażurowa, wykonana z metalu obudowa z panelem sterowania przypominać ma, w zamierzeniu Duńczyków,  odbiorniki radiowe z lat 60. XX w.  Design podkreśla praktyczny pasek ze skóry, który jednocześnie ułatwia przenoszenie głośnika. Denver BTS-200 waży około 800 g, ma wymiary niewielkiej książki, można go więc bez problemu zabrać do każdej torby czy plecaka. Jak podpowiada producent: „Sprawdzi się podczas weekendowych wyjazdów, na spotkaniu ze znajomymi, a także umili muzyką chwile spędzone w domu”.

Na pokładzie urządzenia znaleźć można między innymi 76 mm przetworniki wspierane przez 19 mm głośniki wysokotonowe. Pasmo przenoszenia głośnika Denver BTS-200 mieści się w przedziale 60 Hz – 20 KHz, co – zdaniem firmy Denver – „gwarantuje czyste brzmienie we wszystkich pasmach sygnału audio”.

Denver BTS-200 łączy się ze źródłem dźwięku za pomocą złącza Bluetooth na odległość do 10 metrów, umożliwia także współpracę z odtwarzaczami MP3 dzięki wejściu AUX. Wbudowany litowy akumulator 4400 mAh zapewnia do sześciu godzin pracy, a dzięki wyjściu USB urządzenie można także wykorzystać jak power bank do zasilania smartfonu lub tabletu.

Oba urządzenia marki Denver są już dostępne w sprzedaży. Każde z omówionych urządzeń zostało wycenione na kwotę około 200 zł.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer