07 Październik 2018

Denon AH-D9200

SŁUCHAWKI

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Denon wprowadził do sprzedaży słuchawki nauszne AH-D9200. To topowy model w ofercie producenta, mający – jak deklaruje Horn Distribution – łączyć w sobie „innowacyjną technologię z tradycyjnymi materiałami oraz ręcznym wykonaniem w Japonii […]”.

Bez wątpienia na samym początku nowe nauszniki Denona zwracają uwagę materiałami wykorzystanymi w ich produkcji. Japończycy sięgnęli tutaj po rodzimą odmianę bambusa, a także odlewane aluminium oraz skórę. Szczególnie ciekawie prezentują się bambusowe muszle, które – dzięki zastosowanemu materiałowi – oferują antywibracyjne właściwości akustyczne.

Jeżeli chodzi o przetworniki, Denon zdecydował się na 50 mm model FreeEdge, wykonany i zaprojektowany z nanowłókien w taki sposób, aby niwelować niepożądane rezonanse membrany. Z kolei połączenie japońskiej skóry oraz pianki z pamięcią kształtu wykorzystane w konstrukcji nauszników zapewnić ma, zdaniem polskiego dystrybutora, „precyzyjne, wygodne dopasowanie”. Lekkość odlewanego z aluminium pałąka o minimalnym nacisku bocznym w połączeniu z nausznikami z naturalnej skóry ma zaś zagwarantować, że słuchawki „pozostaną na swoim miejscu oraz zapewnią komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych”.

Słuchawki AH-D9200 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami: 3 m kablem z posrebrzanym złączem 6,3 mm z miedzi beztlenowej (do słuchania muzyki w domu) oraz krótszym kablem o długości 1,3 m, do użytku z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm. Całość dopełniają twardy futerał oraz ściereczka do czyszczenia, które ułatwiają utrzymanie słuchawek w idealnym stanie. Na sam koniec warto dodać, że słuchawki AH-D9200 są produkowane ręcznie w fabryce Denon Shirakawa Audio Works, na północy Tokio.

Słuchawki nauszne Denon AH-D9200 są już dostępne w sprzedaży, a ich cena detaliczna wynosi 6999 zł.Więcej o...
DENON

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer