30 Listopad 2017

D’Agostino PROGRESSION STEREO

KOŃCÓWKA MOCY

Źródło: AUDIOFAST

Najnowszym rozszerzeniem linii Progrssion firmy D’Agostino jest stereofoniczna końcówka mocy oznaczona symbolem Progression Stereo. Korzysta ona między innymi z technologii Super Rail (zastosowanej po raz pierwszy we wzmacniaczu Progression Mono).

We wprowadzonym właśnie do sprzedaży wzmacniaczu Progression znaleźć można ciekawe rozwiązanie nazwane Super Rail. Cały pomysł polega na tym, by każdy wzmacniacz wyposażyć w szynę napięciową (będąc zaś bardziej precyzyjnym: dwie szyny – dodatnią oraz ujemną), której zadaniem jest pomoc w dostarczaniu mocy do kolumn. W środku anodyzowanej aluminiowej obudowy wzmacniacza znajdziemy także transformator 3000 VA, który został połączony z układem kondensatorów o pojemności 40 000 mF. Z taką częścią zasilającą współpracuje stopień drivera, a stopień końcowy wyposażony jest w 48 tranzystorów mocy, po 24 dla każdego z kanałów. Wzmacniacz Progression osiąga 300 W dla 8 omów oraz 600 W dla 4 omów; można jednak – w razie potrzeby – zwiększyć jego moc wyjściową do 1200 W dla 2 omów.

Na przedniej ściance końcówki mocy projektanci umieścili wychyłowy mirnik mocy, którego wygląd został zainspirowany tarczami szwajcarskich zegarków. Ciekawie prezentuje się także blok radiatorów w kształcie rurek Venturiego, zastosowanych już wcześniej przez D’Agostino w modelu Momentum Stereo. Cały układ stworzony jest z jednej bryły aluminium o ciężarze 22 kg, co prowadzi do najszybszego możliwego transferu ciepła. To właśnie dzięki temu, mimo znacznej mocy, wzmacniacz Progression Stereo podczas odtwarzania muzyki ma pozostawać  „zaskakująco chłodny”.

Stereofoniczna końcówka mocy D’Agostino Progression Stereo jest już dostępna w sprzedaży. Standardowe wykończenie obudowy obejmuje kolory srebrny i czarny, ale na zamówienie dostępna jest obudowa w dowolnym kolorze. Cena detaliczna urządzenia wynosi 108 240 zł.

Specyfikacja techniczna (wg producenta):

Moc wyjściowa (przy 8/4/2 omach): 300/600/1200 W
THD (przy 300 W, 8 omach): 0,15 % przy 1 kHz
Stosunek sygnał/szum: 105 dB
Impedancja wejściowa: 100 kiloomów
Impedancja wyjściowa: 0,15 oma
Waga: 57 kgWięcej o...
D'AGOSTINO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer