24 Czerwiec 2020

CZESKIE GRANIE w Bielsku-Białej

Salon Hi-Fi Studio z Bielska-Białej zaprasza na odsłuchy dwóch systemów audio

Źródło: Hi-Fi Studio

Salon Hi-Fi Studio z Bielska-Białej zaprasza na odsłuchy dwóch systemów audio: Kronzilla VA680i & Acoustique Quality AQ PASSION oraz KR Audio KA VA830 & Acoustique Quality AQ PASSION FEVER.

|1| Kronzilla VA680i & Acoustique Quality AQ PASSION.

W salonie audio Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej 86 gościć będzie topowy zestaw głośnikowy z oferty Acoustique Quality, AQ PASSION. Kolumny powstały na podstawie 25 lat doświadczenia, a do ich designu przyczyniło się ateliér Novague. To trzypasmowy zestaw głośników z asymetryczną sztywną obudową typu kanapkowego z wbudowanym aktywnym systemem wewnętrznego tłumienia ścian obudowy BDS (opatentowanym przez Acoustique Quality). Użyte w nim przetworniki pochodzą z fabryki jednego z najlepszych światowych producentów głośników na świecie,  Scan-Speak. Jako okablowanie wewnętrzne wykorzystano kable firmy AudioQuest.

Zestaw napędzany jest referencyjnym zintegrowanym wzmacniaczem Kronzilla VA680i, wyposażonym w triody o mocy 22–60 W, pracujące w klasie A – KR T-1610. Ręcznie dmuchana tuba wykonana ze szkła borokrzemowego SIMAX wyprodukowanego w Czechach. Jest to największa lampa próżniowa, jaką kiedykolwiek zastosowano w audio. Mosiężna podstawa i pozłacane styki są odporne na korozję i zapewniają szczegółowy dźwięk przy minimalnych zniekształceniach. Opatentowane wielopasmowe włókna zapewniają wysoką wydajność i dynamiczny dźwięk z niezrównaną muzykalnością i szczegółowością. Żywotność lampy to niewiarygodne 10 000 godzin.

Dopełnieniem systemu będzie gramofon EAT Forte S (sprzęt również kojarzony z naszym południowym sąsiadem, gdzie jest produkowany) oraz brytyjskie okablowanie Black Rhodium.

|2| KR Audio KA VA830 & Acoustique Quality AQ PASSION FEVER

Drugi zestaw zostanie ulokowany w Cafe Zadymka/Sfera Konesera w Bielsku-Białej przy ulicy Mostowej 5, w centrum handlowym SFERA. Miejsce kojarzone z największym i najlepszym festiwalem jazzowym w Polsce – Lotos Jazz Festival Bielską Zadymką Jazzową. Tam z najlepszej strony pokaże się młodszy brat wspomnianych kolumn, o zacnej nazwie AQ PASSION FEVER, dla których rozwiązania konstrukcyjne obudowy jaki i wewnętrzne okablowanie zostało zapożyczone z AQ PASSION. Za dźwięk odpowiedzialne są głośniki SB Acoustics. To zbudowana od podstaw firma produkująca najwyższej jakości przetworniki, stworzona przez byłych inżynierów Scan Speaka.

Zestaw zasilany będzie hybrydowym wzmacniaczem KR Audio KA VA830, wyposażonym w triody mocy KR 300B. Moc 6–12 W w czystej klasie A. Źródłem muzyki będzie gramofon marki Mofi Electronics.

Polskim akcentem akcji będą marki, które uzupełnią oba systemy:

  • EGG-SHELL – lampowe przedwzmacniacze gramofonowe,
  • Alpin-line – platformy i stoliki audio.

Termin: 19 czerwca – 5 lipca

hifistudio.pl

Tekst: mat. prasowe

Fot.: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer