18 Maj 2020

COWON PLENUE R2 | odtwarzacz plików

Firma COWON oferuje nowy przenośny odtwarzacz plików

Źródło: Multimedia Intelligent Products

Będąca, według magazynu „Forbes”, w czołówce najlepszych przedsiębiorstw azjatyckich, chińska firma COWON zaproponowała swój najnowszy produkt, przenośny odtwarzacz plików PLENUE R2.

Urządzenie wyposażone zostało w dwa przetworniki cyfrowo-analogowe CS43131 o parametrach 32 bity, 384 kHz. Oferują one wysoką jakość dźwięku nie obciążając przy tym akumulatora.  Dzięki temu mamy zapewnione do 20 godzin odtwarzania MP3 i do 18,5 godziny odtwarzania HD FLAC.

Cowon PLENUE R2 zapewnia dobry dźwięk także wtedy, kiedy przesyłamy sygnał poprzez łącze Bluetooth. Jego podstawowe parametry:

  • SNR 136 dB,
  • THD + N 0,0004%,
  • przesłuch stereo – 148 dB,
  • 4 Vrms na wyjściu zbalansowanym.

Cowon PLENUE R2 obsługuje niemal wszystkie stosowane obecnie formaty audio, od 32-bitowego, 384 kHz, nieskompresowanego AIFF i WAV, przez bezstratne, formaty skompresowane takie, jak FLAC, ALAC i APE, a także inne, jak MP3, WMA i OGG. Ponadto obsługuje DXD (352,8/384 kHz) i natywny DSD256 (11,2 MHz).  Trzy kolory LED w R2 sygnalizują źródło dźwięku podczas odtwarzania: normalny, HD lub DSD / DXD.

Cowon PLENUE R2 obsługuje aptX, wysokiej jakości kodek audio do transmisji bezprzewodowej, który zapewnia wyższą wydajność kompresji i znakomitą jakość dźwięku w porównaniu z  konwencjonalnym SBC Bluetooth. Dodatkowo R2 wyposzażony został w zestaw efektów JetEffect, opracowany przez firmę Cowon i dostępny również na wyjściu Bluetooth.

Wzmacniacz MasterHIFI zastosowany oferuje wysoką wydajność prądową, dzięki czemu wysteruje słuchawki o wysokiej impedancji bez potrzeby stosowania osobnego wzmacniacza.

W odtwarzaczu Cowon PLENUE R2 postawiono przede wszystkim na jakość dźwięku oraz możliwość obsługi większości formatów dostępnych na świecie. Prócz autorskich technologii JetEffect 7 oraz  BBE+, zastosowano w nim wiele innych, jak TXCO dla uzyskania niezawodnego dźwięku HD, czy CPLD – obsługującego szybkie operacje i minimalizującego szum poprzez optymalizację cyfrowego przetwarzania sygnału.

Sprzęt dostępny jest już w sprzedaży w Polsce w cenie 2499 zł. Klienci detaliczni mogą skorzystać z możliwości odsłuchu urządzenia w sieci sklepów MP3Store lub w dobrych sklepach Hi-FI.

cowon.pl

Tekst: mat. prasowe

Foto: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer