28 Listopad 2018

Cayin HA-300

WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY

Źródło: Q21

Cayin zaprezentował najnowszy lampowy wzmacniacz słuchawkowy Single End Triode (S.E.T.) w klasie A: HA-300. Od teraz są one dostępne w salonie Q21.

Bin Liang, dyrektor generalny Zhuhai Spark Electronic Equipment, firmy matki marki Cayin, powiedział: „To był jeden z naszych najdłuższych i najbardziej intensywnych projektów w ostatnim dziesięcioleciu”. Jak czytamy, prace trwały pełne 450 dni zanim HA-300 był gotowy do produkcji. Urządzenie miało zostać trzy razy przeprojektowane i 17 razy optymalizowane i udoskonalane zanim stworzono odpowiedni prototyp.

HA-300 jest konstrukcją, w której wykorzystano lampy 300B; firma wybrała ponadto 6SN7 do sparowania z 300B dla wzmocnienia sygnału push-pull. Co więcej, firma Cayin projektuje i buduje swoje transformatory, dzięki czemu transformator wyjściowy w modelu HA-300 został specjalnie nawinięty, aby zapewnić trzy zestawy dopasowanych wyjść o impedancji odpowiednio 8-64, 65-250 oraz 251-600 omów. Dzięki temu model ten powinien okazać się wszechstronny, a tym samym pasującym do szerokiej gamy słuchawek.

Urządzenie dysponuje zbalansowanym wyjściem słuchawkowym XLR 6,35 mm i 4-pinowym XLR, HA-300 został ponadto wyposażony w zestaw wyjść głośnikowych, dzięki czemu można go używać jako tradycyjnego wzmacniacza; w tym trybie pracy oferuje on wówczas moc 8 W w klasie A.

Na sam koniec warto nadmienić, że salon Q21 przygotował dla zainteresowanych zakupem atrakcyjne pakiety z dobranymi słuchawkami.Więcej o...
CAYIN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer