27 Czerwiec 2019

Campfire Audio SOLARIS

SŁUCHAWKI

Źródło: MIP

Firma Campfire Audio wprowadza do sprzedaży nowy model słuchawek dousznych: Solaris. Jak podaje MIP, polski dystrybutor marki: „Projektując ten akurat model słuchawek, firma Campfire Audio skorzystała z całej swojej wiedzy i wielu technologii, jakie ma do dyspozycji. Dzięki temu stworzone słuchawki są naprawdę wyjątkowe. Bo łączące wiele indywidualnych technologii, jakich jeszcze wcześniej nie zintegrowano w jednym produkcie”.

Przy produkcji modelu Solaris zastosowano dwa specjalnie dobrane wysokotonowe przetworniki armaturowe, które są dopasowane do unikatowego dla Campfire Audio systemu T.A.E.C (Tune Acoustic Expansion Chamber). Ma to zagwarantować „znakomite rozciągnięcie pasma w zakresie wysokich tonów” przy jednoczesnym zniwelowaniu „wyostrzania sybilantów”.

Do odtworzenia średnich tonów zastosowano specjalny, większy przetwornik armaturowy, zaprojektowany wyłącznie do odtwarzania tego zakresu pasma. Posiada on umieszczony z tyłu port, który optymalizuje jego warunki pracy.

Bas z kolei odtwarza dedykowany przetwornik dynamiczny. Jest to dedykowany do tego zadania, autorskiej wersji przetwornik o średnicy 10 mm A.D.L.C., który dodatkowo został zoptymalizowany poprzez technologię Polarity Tuned Chamber.

Warto również zwrócić uwagę na dołączany do słuchawek wysokiej jakości kabel, który został zoptymalizowany do pracy właśnie z modelem Solaris. Przewodniki w tym kablu zostały wykonane czystego srebra w konfiguracji Litz. Co ważne, przewód posiada wysokiej jakości oplot, zapewniający trwałość i wygodę eksploatacji.

Jak oficjalną notę prasową uzupełnia firma MIP: „Warto także zaznaczyć, iż Campfire Audio wyjątkowy nacisk kładzie na jakość wykonania swoich produktów oraz ich odporność na trudy codziennego użytkowania. Wszystkie elementy są perfekcyjnie spasowane ze sobą. Słuchawki te to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć najwyższej jakości brzmieniem przez długie lata”.

Cena sugerowana Campfire Audio Solaris w Polsce została ustalona na poziomie 6500 zł. Produkt jest już dostępny w specjalistycznych sklepach audio.Więcej o...
CAMPFIRE AUDIO

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer