13 Wrzesień 2021

Campfire Audio Holocene i Mammoth

Dwa nowe modele słuchawek dokanałowych

Źródło: Multimedia Intelligent Products

→ SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE

Campfire Audio po budżetowych słuchawkach Satsuma i Honeydew wprowadza dwa bardziej zaawansowane modele: Holocene i Mammoth.

HOLOCENE

Holocene to dokanałowe „monitory” – jak je nazywa producent. Są one oparte na na trzech przetwornikach armaturowych, które zostały specjalnie zaprojektowane oraz zoptymalizowane do tego modelu. Jeden z nich przetwarza wysokie tony, natomiast dwa pozostałe obsługują średnie i niskie pasmo. Całość uzupełniają też wydrukowane w technologii 3D obudowy, gdzie „dopracowano każdy szczegół”.

Campfire_Audio_Holocene_01

Interesującym dodatkami są fluorescencyjne loga firmy Campfire Audio oraz zupełnie nowy projekt etui, które wykonywane jest w Portugalii między innymi przy użyciu odzyskanego z oceanów plastyku przez co każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Podobnie jak w samych słuchawkach – także tutaj mamy fluorescencyjne elementy, które dodatkowo podkreślają unikalność konstrukcji oraz spójność całego zestawu.

MAMMOTH

Mammoth to konstrukcja hybrydowa korzystająca z dwóch autorskich przetworników armaturowych wspartych potężnym przetwornikiem dynamicznym o średnicy aż 10 mm, posiadającym membranę z bio-celulozy. Ten unikalny materiał niezwykle rzadko znajduje się w słuchawkach, a już tym bardziej w modelach dokanałowych.

Campfire_Audio_Mammoth_01

Podobnie, jak w przypadku modelu Holocene do Campfire Audio Mammoth dostajemy zupełnie nowe etui, które także jest wykonywane w dużej mierze z odzyskanego plastiku. Również i tutaj odnajdziemy ciekawe elementy fluorescencyjne – zarówno na słuchawkach, jak i na etui.

Nowy kabel „Smoky Glow”

W obu nowych modelach znajdziemy całkowicie nowy kabel słuchawkowy. Został on stworzony specjalnie, aby dopełnić brzmienie obu modeli i wykorzystuje konfigurację żył typu Litz. Same zaś przewodniki to wysokiej czystości miedź dodatkowo powlekana srebrem. Jednocześnie w obu nowych modelach słuchawek mamy gniazda MMCX z miedzi berylowej, które zapewniają pewność i trwałość połączenia.

Ceny i dostępność

Campfire Audio Holocene: 2899 zł | Mammoth: 2499 zł.

Campfire Audio Holocene i Mammoth dostępne są wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu w sieci sklepów HiFiPro oraz mp3store.

CAMPFIREAUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
CAMPFIRE AUDIO

Więcej o...
słuchawki

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer