19 Czerwiec 2020

Campfire Audio ARA | słuchawki dokanałowe

Nowe słuchawki amerykańskiego specjalisty z tytanową obudową

Źródło: Campfire Audio

Połączenie konstrukcji „Crossover-less”, gdzie poszczególne przetworniki nie są dzielone zwrotnicą, z nową konstrukcją Solid-Body tytanowej obudowy dały w rezultacie wyjątkowe słuchawki. Jak czytamy w materiałach prasowych „Ara charakteryzują się wyjątkową szybkością i dokładnością w przekazywaniu muzyki”.

Siedem przetworników

Ara to siedem zbalansowanych elementów armatury; dwa dla tonów wysokich (+ T.A.E.C.), jeden średnich, cztery niskich. Firma nie korzysta z klasycznych pasywnych elementów do łączenia przetworników. Zamiast tego kształtuje ich skuteczność, wykorzystując właściwości akustyczne komory słuchawek.

Na pierwszy rzut oka cztery przetworniki basowe sugerują charakterystyczny dźwięk z wyraźnym basem. Jednak solidne zakotwiczenie ich dźwięku w całym paśmie zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla przetworników obsługujących średnie i wysokie tony. „Ara to słuchawki odpowiednie dla audiofila i referencyjnych odsłuchów” – czytamy w komunikacie prasowym.

Tytan

Wykonana z tytanowych elementów obudowa słuchawek Ara jest niebywale atrakcyjna wizualnie i świetna mechanicznie. Ich powierzchni nie anodowano, aby się z czasem zmieniały. Przez cały czas użytkowania słuchawek właściciele będą cieszyć się zmieniającym się wykończeniem, które z czasem będzie coraz ciekawsze.

Korek

Słuchawki dostarczane są w nowym, wysokiej jakości etui ochronnym z korka – to zmiana przyjazna dla środowiska. Zbierany w zrównoważony sposób korek otacza grubą warstwę ochronną z gumy, która gwarantuje, że słuchawki będą bezpieczne podczas transportu. Wnętrze to gruba podszewka ze sztucznej wełny, która zachowuje nietknięte anodowane wykończenie słuchawek. Każdy element boxu wykonywany jest w Portugalii przez mały zespół wykwalifikowanych rzemieślników, którzy podzielają nasze zaangażowanie w wysoką jakość produktu.

Używany przez nas korek to kora dębu korkowego (Cork Suberus L), a jego ekstrakcja jest nieszkodliwa dla drzewa. Zbiór odbywa się co dziewięć lat w przewidywanym okresie życia drzewa (około 150 lat). Pozyskiwanie korka z drzewa ma zasadnicze znaczenie dla zrównoważenia lasów dębu korkowego. To naturalnie trwały materiał, który dobrze leży w dłoni.

Słuchawki są już dostępne.

campfireaudio.com

Tekst: mat. prasowe

Fot.: mat prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer