08 Kwiecień 2021

Cambridge Audio Evo

Seria urządzeń all-in-one o ponadczasowym dizajnie

Źródło: Audio Center Poland

→ WZMACNIACZ & ODTWARZACZ PLIKÓW

Projektując serię Evo firma Cambridge Audio wykorzystała doświadczenie gromadzone przez ponad 50 lat swojej historii, oferując wymagającym użytkownikom kompaktowe urządzenia o wyrafinowanym dizajnie. Znajdziemy w niej dwa wzmacniacze typu all-in-one Evo 150 i 75, a także transport Evo CD oraz kolumny podstawkowe Evo S.


Cambridge_Audio_Evo_Location_04


Projekt plastyczny nowych wzmacniaczy wykazuje subtelne podobieństwa z legendarnym P40 – pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym firmy, który zadebiutował w 1968 roku. Dzięki dopracowanym w każdym calu pokrętłom i przełącznikom sterowanie P40 było zdecydowanie intuicyjne.

 Evo 150 i 75

Historia firmy Cambridge Audio rozpoczęła się w 1968 roku wraz z kultowym wzmacniaczem zintegrowanym P40. Składając hołd pionierskiej pracy twórców P40, dostrzeżemy w Evo typowe dla tego historycznego modelu szczegóły konstrukcyjne.

Wymienne panele boczne nadają obydwu systemom all-in-one wyjątkowy wygląd, niezależnie od tego, czy wybierzemy drewno orzechowe inspirowane P40, czy innowacyjny czarny materiał Richlite, czyli przetworzony papier z recyklingu. Starszy projektant produktu Ged Martin jest szczególnie dumny z tego, że prototypy urządzeń powstały w Londynie, a Cambridge Audio nadal koncentruje się na rzemiośle.

Cambridge_Audio_Evo_Left_Low_3-4_Black_Album

Systemy Evo mają tylko 305 milimetrów szerokości i dzięki temu mogą szybko znaleźć miejsce w dowolnym salonie. Częścią tego wyjątkowego projektu plastycznego jest kolorowy, genialny wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala. Nic nie zakłóca tej harmonii, dlatego na ściance przedniej umieściliśmy tylko małe logo firmy.

Evo 150 o mocy 150 watów (przy 8 Ω) i Evo 75 z 75 watami wyposażono w moduły wzmacniaczy Hypex NCore pracujące w klasie D, które odpowiadają ich za kompaktową obudowę. Wybierając konwerter cyfrowo-analogowy firma Cambridge Audio sięgnęła po układ ESS Sabre ES9018K2M w Evo 150 i ES9016K2M w Evo 75 o rozdzielczości 32 bitów i częstotliwości próbkowania 384 kHz.

| POŁĄCZENIA

Evo oferuje szeroką gamę połączeń dla zewnętrznych źródeł, od koncentrycznego wejścia cyfrowego S/PDIF (RCA), do analogowego wejścia RCA.

Cambridge_Audio_Evo_150_Back

Obydwa systemy all-in-one oferują również pełen zakres wyjść: w serii Evo otrzymujemy 3,5-milimetrowe gniazdo mini-jack dla słuchawek, wyjście z przedwzmacniacza, a Bluetooth z kodekiem aptX HD umożliwia szybkie połączenie ze smartfonem. Evo 150 wyposażono również w przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek z ruchomym magnesem (MM) i wejścia XLR służące do wolnego od zakłóceń przesyłania sygnału zbalansowanego.

| STREAMING

Obydwa wzmacniacze all-in-one mają certyfikat Roon Ready i obsługują usługi Hi-Res, takie jak TIDAL, w tym MQA, a także TIDAL Connect – do przesyłania strumieniowego w najlepszej jakości Master. Centrum sterowania zapewnia własna platforma StreamMagic, które umożliwia wygodne sterowanie całym światem cyfrowej rozrywki muzycznej za pośrednictwem powiązanej z nią aplikacji StreamMagic. Oprócz Spotify Connect, odtwarzacze all-in-one używają również Google Chromecast i Airplay 2.


Cambridge_Audio_Evo_Detail_23


Stuart George, dyrektor zarządzający Cambridge Audio, powiedział:

W Cambridge Audio uważamy, że ewolucja to coś więcej niż tylko poprawa jakości dźwięku i poprawa przyjemności płynącej ze słuchania muzyki. Evolution to także większa wygoda i funkcjonalność bez uszczerbku dla jego brzmienia. Evolution to wprowadzenie hi-fi w przyszłość, dopasowanie go do Twojego stylu życia i zapewnienie, że będzie wyglądać tak samo dobrze, jak brzmi.

Dostępność i cena

Evo 150 i Evo 75 są dostępne od 7 kwietnia u autoryzowanych sprzedawców. Evo 150 kosztuje 11 990 złotych, a Evo 75 9490 zł. Transport Evo CD trafi do sprzedaży pod koniec 2021 roku i będzie kosztować 899 euro. Głośniki Evo S będą dostępne później w cenie 749 euro (zalecana cena detaliczna z 19% VAT).

www.CAMBRIDGEAUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer