06 Maj 2018

B&O Play BEOPLAY P6

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Beoplay P6 to najnowszy głośnik Bluetooth od B&O Play. Horn Distribution, polski dystrybutor  marki, zwraca uwagę na dbałość o najmniejsze szczegóły, która przyświecała projektantom tego modelu: „Kształt głośnika  Kształt głośnika pozwala na umiejscowienie go w bezpiecznej i stabilnej pozycji, a dzięki gładkiej, aluminiowej powierzchni można go łatwouchwycić pod dowolnym kątem. Anodowana i piaskowana aluminiowa obudowa ma charakterystyczny, groszkowany wzór otworów, który elegancko kształtuje się wokół narożników, oferując 360 stopniowe rozproszenie dźwięku, a dwuwarstwowy skórzany pasek dodaje ciepłego kontrastu i zapewnia poczucie ekskluzywności. Co więcej, konstrukcja jest odporna na kurz oraz zachlapanie, umożliwiając korzystanie z głośnika w każdym pomieszczeniu w domu”.

Sercem urządzenia są trzy przetworniki (jeden niskotonowy oraz dwa pełnozakresowe) oraz napędzający je wzmacniacz klasy D. Warto także zwrócić uwagę na zaawansowaną konfigurację układu cyfrowego przetwarzania sygnału DSP, która wykorzystuje algorytmy napisane przez firmę Bang & Olufsen. Są one przystosowane do efektywnego zarządzenia energią i zapewniają do 16 godzin pracy urządzenia na baterii.

Beoplay P6 wyposażony został w zintegrowane przyciski wytłoczone w aluminiowej obudowie. Elastyczna charakterystyka materiału i drobne nacięcia między przyciskami zapewniać mają subtelne wrażenie dotykowe po naciśnięciu przycisku i jego powrotu do pierwotnej pozycji. Częścią interfejsu jest przycisk OneTouch, który umożliwia korzystanie z inteligentnych funkcji. Użytkownik może cieszyć się pracą Siri lub Asystenta Google w swoim telefonie, odbierać połączenia lub przełączać się pomiędzy ustawieniami ToneTouch za pomocą aplikacji Beoplay, aby uzyskać spersonalizowane brzmienie.

„Wraz z Beoplay P6 na nowo zdefiniowaliśmy archetyp pracy z aluminium, przesuwając fizyczne granice materiału oraz podkreślając trójwymiarowość powłoki i wzór otworów tak bardzo, jak to możliwe. Ten szczegół nadaje
rozpoznawalny charakter brzmieniu, dzięki czemu dźwięk jest równomiernie rozłożony i dostarczany słuchaczom dookólnie. Kształt jest podporządkowany dwóm głównym sposobom użytkowania Beoplay P6 – umiejscowienie go
specjalnym miejscu w Twoim domu oraz mobilności, gdy zabierasz go ze sobą” – stwierdziła Cecilie Manz, która nota bene niedawno została określona Projektantem Roku konkursu Maison & Objet edycji 2018 roku.

Głośnik B&O Play Beoplay P6 jest już dostępny w sprzedaży. Model ten został wyceniony na kwotę 1699 zł. Do zestawu producent dołącza kabel USB-C do ładowania. Sprzęt można nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych: Black i Natural.Więcej o...
B&O PLAY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer