29 Kwiecień 2017

B&O Play BEOPLAY P2

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: HORN DISTRIBUTION

B&O Play wprowadza na rynek nowy głośnik bezprzewodowy, model Beoplay P2. Jest to najmniejszy, a zarazem najbardziej inteligentny członek rodziny głośników bezprzewodowych tej marki. Został on zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną Cecilie Manz „w hołdzie dla spontanicznego i pełnego życia podejścia do otaczającego nas świata”. Zbudowano go z materiałów klasy premium, takich jak anodowane aluminium oraz naturalna skóra.

„Muzyka ma ogromną rolę w nadawaniu kolorytu naszemu życiu, więc postanowiliśmy stworzyć osobisty głośnik, bez którego nie będziesz chciał się ruszać z domu. Beoplay P2 to przepiękny kawałek duńskiego designu, wielki pokaz niezwykłego rzemiosła i zbieranie owoców 90. lat pracy nad akustyką i jakością dźwięku, która nie ma sobie równych w tej kategorii produktów” – powiedział Dyrektor Koncepcji i Wzornictwa firmy B&O PLAY Matthias F. Ørum-Hansen. Jak dodaje: „Zdecydowaliśmy się usunąć wszystkie przyciski i włączniki, aby uzyskać piękną, czystą powierzchnię oraz magiczne doświadczenia obcowania z opcjami ustawień aplikacji Beoplay. Dwukrotne stuknięcie w obudowę, czy też potrząśnięcie urządzeniem pozwala na odtwarzanie, pauzę oraz przewijanie poszczególnych ścieżek, a także uruchomienie swojego ulubionego asystenta (np. Alexa), zmianę profilu dźwięku dzięki wtyczce ToneTouch, czy też ustawienia budzika, dzięki któremu głośnik obudzi Cię ulubionym kawałkiem, gwarantując dobre samopoczucie na cały dzień”.

Model Beoplay P2 jest zaokrąglony, gładki, miękki i powinien idealnie zmieścić się w dłoni użytkownika.  Na jego prosty, geometryczny kształt składają się dwie części: góra z anodyzowanego aluminium oraz miękki i delikatny w dotyku spód z polimeru. Krzywizny obudowy Beoplay P2 zostały poddane długotrwałemu procesowi obróbki tak, aby nadać mu dostojny i wyrafinowany wygląd.  Ma on taki kształt, aby bez problemu wsunąć go do kieszeni czy do torebki, a dodatkowy pasek z prawdziwej skóry wprowadza go na kolejny poziom mobilności.

„Produkt powinien być tym bardziej wyrafinowany i wzbogacony w szczegóły, im bliżej naszego ciała będzie się znajdował. Beoplay P2 to niezwykle przyjemny w dotyku i pożądany kompan, oferujący idealny dźwięk, gdziekolwiek go zabierzesz” – mówi projektantka, Cecilie Manz.

Brzmienie głośnika Beoplay P2 bazuje na konstrukcji modelu A1. Świadczy o tym m.in. zastosowanie takiego samego tweetera z jedwabną kopułką, który potrafi „reprodukować dźwięk nawet na najwyższych częstotliwościach”, jak deklaruje Horn Distribution, polski dystrybutor B&O Play. W osiągnięciu optymalnego dźwięku pomóc ma zaawansowany i wydajny DSP oraz dwa wysokiej klasy 15 W wzmacniacze klasy D.

Beoplay P2 posiada wbudowany mikrofon, który pozwala na odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym, a konstrukcja dolnej krawędzi głośnika umożliwia mikrofonowi uzyskanie jednolitej czułości mikrofonu na całej płaszczyźnie 360 stopni. To natomiast pozwala osobie, która z nami rozmawia na rozpoznanie poszczególnych głosów, nieważne w jakiej odległości i pozycji względem głośnika znajdują się rozmówcy.

Głośnik Beoplay P2 dostępny jest w kolorach Black, Sand Stone oraz Royal Blue w cenie 749 zł. Wszystkie kolory będą dostępne w wybranych sklepach partnerskich B&O Play od 27 kwietnia 2017. Dodatkowe akcesorium, które można dokupić do swojego głośnika Beoplay P2 to pokrowiec z owczej skóry.Więcej o...
B&O PLAY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer