24 Styczeń 2018

B&O Play BEOPLAY H8I ORAZ H9I

SŁUCHAWKI

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Portfolio designerskiej firmy B&O Play zasiliły dwa nowe modele słuchawek pezprzewodowych – Beoplay H8i oraz Beoplay H9i. To umieszczone najwyżej w ofercie producenta nauszniki, które mają zaoferować nie tylko znakomitą jakość wykonania i przyciągający wzrok wygląd, ale i brzmienie spod znaku Ban & Olufsen Signature Sound.

Bezprzewodowe Beoplay H9i to wykonane z luksusowych materiałów słuchawki nauszne. Solidną i lekką aluminiową ramę pokrywa naturalna skóra. Z kolei anodowane, aluminiowe nauszniki, z adaptacyjną pianką z pamięcią kształtu oraz miękką poduszką z owczej skóry, łatwo dopasowują się do kształtu ucha. Dzięki przepuszczalności powietrza, całość zapewniać ma najwyższy komfort. Oprócz tego nowe Beoplay H9i cechuje jeszcze bardziej smukła konstrukcja oraz zmodernizowana krata mikrofonu ANC. Producent ułatwił także wyjmowanie baterii, w czym pomaga zdejmowalna tarcza (wykonana z aluminium) umieszczona na lewej muszli słuchawkowej.

Topowe słuchawki w ofercie B&O oferują również ulepszoną funkcję ANC (Active Noise Cancellation). W zakresie od 300 do 800 Hz poprawiona została skuteczność hybrydowego systemu tłumienia, dzięki czemu redukcja ludzkiego głosu powinna być jeszcze bardziej skuteczna. Ciekawie prezentuje się także tryb Transparency, dzięki któremu wyłączanie muzyki i systemu ANC realizowane jest zaledwie jednym gestem. Całość uzupełnia czujnik zbliżeniowy (inteligentna funkcja, która automatycznie przerywa odtwarzanie muzyki lub wideo po zdjęciu słuchawek i wznawia po założeniu ich) oraz możliwość parowania słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie. Warto również dodać, iż model Beoplay H9i jest w stanie pracować do 18 godzin na jednym ładowaniu, co daje cztery godziny więcej w porównaniu z modelem Beoplay H9.

Niezwykle interesująco prezentuje się także model Beoplay H8i – ulepszona wersja Beoplay H8. Przede wszystkim słuchawki te mają jeszcze lepiej wyglądać; składa się na to nie tylko bardziej opływowy kształt, ale i anodyzowane, aluminiowe dyski, które wizualnie synchronizują się z nausznikami. Co więcej, słuchawki Beoplay H8i wyposażono w przyciski sterujące na obu słuchawkach, dzięki czemu powinny zadowolić osoby preferujące manualne rozwiązania – inaczej niż w wypadku wyższego modelu Beoplay H9i, który oferuje sterowanie bezdotykowe.

Podobnie jak opisane wyżej nauszniki z dziewiątką w nazwie, Beoplay H8i korzystają z dobrodziejstw systemu ANC i trybu Transparency, są również wyposażone w czujnik zbliżeniowy i mogą zostać połączone z dwoma urządzeniami naraz. Horn Distribution, polski dystrybutor marki B&O Play, zwraca również uwagę na długi czas pracy modelu Beoplay H8i – słuchawki te mogą grać bez przerwy do 30 godzin (i to przy włączonym trybie ANC).

Dla osób chcących idealnie dopasować funkcjonalność słuchawek do oczekiwań przygotowano aplikację Beoplay App. Dzięki niej można precyzyjniej dostroić Beoplay H8i i H9i i poprawić jakość wrażeń audio. Aplikacje działają w środowisku urządzeń Android, współpracują także z telefonami i zegarkami Apple’a. B&O Play ToneTouch pozwala dostosować barwę oraz kształt sceny dźwiękowej, a także wybierać między (stworzonymi specjalnie dla Beoplay H8i i Beoplay H9i) różnymi profilami. Ostatnia z wymienionych funkcji pozwala na dopasowanie brzmienia do różnych rodzajów aktywności; słuchawek można zatem używać na siłowni, w klubie fitness, jeżdżąc na rowerze czy słuchając podcastów. Ponadto użytkownik może na bieżąco monitorować stan baterii oraz pobierać aktualizacje oprogramowania.Więcej o...
B&O PLAY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer