10 Luty 2017

B&O Play BEOPLAY H4

SŁUCHAWKI

Źródło: HORN DISTRIBUTION

B&O Play przedstawiło niedawno słuchawki nauszne Beoplay H4. Ich design bazuje na czystym i nowoczesnym wzornictwie duńskiego projektanta Jakoba Wagnera, kładąc nacisk na dobór materiałów oraz modernistyczne wzornictwo. W konstrukcji zastosowano owczą skórę w połączeniu z wysokiej jakości tekstyliami i aluminium, zachowując minimalistyczną formę.

„Pracę nad Beoplay H4 rozpoczęliśmy bazując na idei stworzenia nowej, dynamicznej gwiazdy pośród słuchawek bezprzewodowych, która da nam możliwość zaprezentowania naszych rozwiązań znanych z najlepszego brzmienia, rzemiosła i filozofii projektowania dużo szerszemu gronu użytkowników” – mówi Jens Jermiin, Global Head of Marketing firmy B&O Play. Jak dodaje: „Muzyka jest sztuką, która eksploruje przestrzeń dźwiękową. Została stworzona, aby pobudzać emocje i prowokować uczucia. Żyjąc w dobie cyfryzacji, gdzie systemy hi-fi zostają zastąpione przez smartfona ze słuchawkami, łatwo jest zapomnieć jak porywające i piękne jest brzmienie fortepianu, jak niesamowitą barwę posiada perkusja i ile mocy ma w sobie prawdziwy bas. Dla wszystkich tych, którzy tęsknią za powrotem do takiego brzmienia, Beoplay H4 będą idealnym i zarazem przepięknym urządzeniem, dzięki któremu pokochają muzykę na nowo.”

Polski dystrybutor B&O Play, firma Horn Distribution, twierdzi, iż „bazując na dotychczasowym dorobku B&O Play w dziedzinie wzornictwa, Beoplay H4 został zaprojektowany od początku do końca tak, aby stać się przedmiotem pożądania wszystkich tych, którzy ponad wszystko cenią sobie prostotę”. Gładkie linie, brak ekstrawaganckich detali i przede wszystkim nacisk wysoką jakość wykonania niezbędnych elementów sprawiają, że Beoplay H4 wyróżniają się swoim wyrafinowanym designem, a mniejsza ilość dodatków wizualnych zapewnia czystość stylu.

„Filozofia B&O Play polega na dostarczaniu autentycznego dźwięku – realizujemy ten cel uważnie przyglądając się każdej części z osobna, aby poprawić i uprościć jej działanie. Dzięki temu odsłuch staje się autentycznym doznaniem dla każdego z naszych zmysłów. Naszym wyzwaniem jest oddać każdy detal tego doświadczenia” – powiedział duński projektant Jakob Wagner.

Materiały, których użyto do osiągnięcia wysokiej jakości wykończenia Beoplay H4 są trwałe, proste i solidne. Nauszniki słuchawek Beoplay H4 wykonano z miękkiej, owczej skóry, a wewnątrz nich użyto gąbki zapamiętującej kształt ucha, dzięki czemu dopasują się idealnie do jego krzywizny, co gwarantuje mocne, acz komfortowe przyleganie. Dodatkową cechą nauszników jest ich pasywna izolacja dźwięku, co oznacza, że dźwięki otoczenia nie będą zakłócać odsłuchu muzyki, ale również to, że muzyka nie przedostanie się na zewnątrz.

Obudowa muszli zrobiona jest z anodyzowanego aluminium, które jest polerowane, a umieszczony na niej logotyp został wygrawerowany laserem w taki sposób, aby jego odcień pasował kolorystycznie. Kabel łączący słuchawki zamknięto w plecionym materiale, który został miejscami jest celowo widoczny między pałąkiem a muszlą, co dodatkowo wpisuje się w prosty design słuchawek. Ostatnim elementem wizualnym jest regulacja pałąka, skonstruowana ze stali nierdzewnej, pokryta szczotkowanym PVD, co czyni go gładkim i eleganckim, a jednocześnie bardzo wytrzymałym.

Beoplay H4 wyposażono w przejrzysty i intuicyjny interfejs, uproszczony do trzech przycisków, złącza micro USB oraz 3,5 mm jacka z gładkiego materiału, które w łagodny sposób wkomponowują się w twardą obudowę słuchawek. Mając na uwadze fakt, że prostota ma być kluczową cechą słuchawek Beoplay H4, interfejs został zaprojektowany tak, aby był maksymalnie prosty w obsłudze. Naciśnięcie środkowego przycisku służy do odbierania/wyłączania rozmów telefonicznych, odtwarzania oraz pauzowania, górnym lub dolnym przyciskiem można zmienić poziom głośności lub przeskoczyć między poszczególnymi ścieżkami, a naciśnięcie ich równocześnie sprawi, że słuchawki zaczną wyszukiwać połączenia Bluetooth.

Beoplay H4 mogą odtwarzać do 19 godzin muzyki w trakcie pracy bezprzewodowej, po 2,5 godzinnym ładowaniu. Jeśli jednak wyczerpie się akumulator, zawsze można podłączyć do słuchawek kabel typu mini jack (dostępny w zestawie) i dalej cieszyć się muzyką. Co więcej, słuchawki Beoplay H4 są kompatybilne z aplikacją Beoplay, działającą w oparciu o systemy: Android, iOS oraz Apple Watch, co daje wiele możliwości personalizowania swojego odsłuchu.

Słuchawki nauszne Beoplay H4 są już dostępne w sprzedaży w kolorze Charcoal Grey, a ich cena detaliczna wynosi 1299 zł . Do zestawu dołączono kabel zasilający oraz kabel audio.Więcej o...
B&O PLAY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer