07 Marzec 2017

B&O Play BEOLIT 17

GŁOŚNIK BLUETOOTH

Źródło: HORN DISTRIBUTION

Marka B&O Play zaprezentowała głośnik Beolit 17, najnowszy dodatek do cenionej serii Beolit, która swój początek miała jeszcze w 1939 roku. Model ten został zaprojektowany przez uznaną  Cecilie Manz, a jego wykończenie nawiązuje do poprzednich projektów, takich jak Beolit 12 (2012) oraz Beolit 15 (2015), które wprowadziły ciekawe, skandynawskie wzornictwo.

Górna i dolna warstwa Beolit 17 została wykonana z wytrzymałego polimeru, aby radzić sobie z trudami życia codziennego, a dzięki wbudowanej baterii, która wytrzymuje nawet 24 godziny odtwarzania bezprzewodowego, głośnik ten można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Maskownica, która umieszczona jest wokół urządzenia wykonana została z anodyzowanego i piaskowanego aluminium, a rączka zaprojektowana dla zwiększenia mobilności stworzona została z wysokiej jakości skóry licowej. Wierzchnia warstwa Beolit 17 składa się z odpornej na zadrapania tacy antypoślizgowej, która jest dedykowanym miejscem na położenie smartfona.

Beolit 17 posiada nowy, inteligentny przycisk łączności, który można dowolnie konfigurować wewnątrz aplikacji Beoplay. Aplikacja pozwala na wybór między czterema różnymi funkcjami, które można aktywować przyciśnięciem przycisku łączności na głośniku (Alarm, Connect, Remote oraz ToneTouch). Pierwsza z nich umożliwia ustawienie alarmu wewnątrz aplikacji Beoplay; funkcja Connect pozwala na automatyczne odtwarzanie ostatnio słuchanego kawałka ze Spotify; Remote to z kolei prosta funkcjonalność pozwalająca na szybkie uruchomienie odtwarzania lub pauzę, poprzez jedno przyciśnięcie guzika; ostatnia z funkcjonalności – ToneTouch – oddaje w ręce użytkownika możliwość wyboru ulubionych ustawień tonalnych wewnątrz aplikacji Beoplay i aktywacji ich za pomocą jednego przycisku.

Beolit 17 to najmocniejszy głośnik z serii Beolit dzięki sprytnej przebudowie maskownicy, co pozwoliło wyeliminować schowek na kable. Dzięki oszczędzonej w ten sposób przestrzeni udało się uzyskać wydajność dźwięku na poziomie 240 W mocy szczytowej.

Beolit 17 jest dostępny w kolorach Natural oraz Stone Grey a jego cena sugerowana to 2199 zł. Głośnik ten będzie dostępny u wybranych dealerów od marca 2017 roku.Więcej o...
B&O PLAY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer