22 Luty 2021

Blue Note TONE POET – nowe tytuły

Już wkrótce trzy nowe tytuły Blue Note z serii „Tone Poet”.

Źródło: Blue Note

PŁYTY

Wytwórnia BLUE NOTE ogłosiła trzy nowe tytuły, które dołączą do serii „Tone Poet” („Tone Poet Audiophile Vinyl Reissue Series”).

Blue Note TONE POET Charles Lloyd

Tytuły

Nowe tytuły dostępne będą już 12 marca wraz z nowym albumem Charlesa Lloyda & The Marvels. Inne atrakcje to pierwsze w historii winylowe wydanie genialnego albumu pianisty Andrew Hilla Passing Ships z 1969 roku, który ukaże się 7 maja razem z albumem One Flight Up, saksofonisty tenorowego Dextera Gordona z 1964 roku. Katanga!, rzadki klejnot z katalogu Pacific Jazz autorstwa saksofonisty Curtisa Amy i trębacza Dupree Boltona, ukaże się 4 czerwca wraz z pierwszym cyfrowym wydaniem albumu. Wydanie Katanga! będzie zawierać nowy esej Thomasa Conrada, wyjaśniający historię albumu.

„Tone Poet”

Seria „Tone Poet” jest produkowana przez Joe Harleya i zawiera w pełni analogowe, 180-gramowe audiofilskie reedycje winylowe, zrealizowane przy pomocy oryginalnych taśm-matek przez Kevina Graya, wytłoczone w RTI i zapakowane w luksusowe obwoluty typu „Old Style” Gatefold Tip-On firmy Stoughton.

Dostępność

Cała seria dostępna jest w sklepie BLUE NOTE.

www.bluenote.com

Tekst: redakcja

Foto: mat. prasoweWięcej o...
Blue Note Tone Poet

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer