29 Listopad 2019

BLUE NOTE | nowości na grudzień 2019

BLUE NOTE wydaje płyty NDUDUZO MAKHATHINI, BILLA FRISELLA i świąteczny singiel NORAH JONES

Źródło: BLUE NOTE

BLUE NOTE, jedna z najważniejszych wytwórni z muzyką jazzową, poinformowała o nowych płytach: Nduduzo Makhathini, Bill Frisell „Harmony” oraz „bożonarodzeniowy” singiel Norah Jones.

Płyta południowoafrykańskiego pianisty NDUDUZO MAKHATHINI

Wizjoner, pianista i kompozytor Nduduzo Makhathini na początku 2020 roku wyda swój debiutancki album w wytwórni Blue Note pt. Modes of Communication: Letters from the Underworlds w 2020 r. W serwisach streamingowych dostępny jest już utwór Yehlisan’uMoya (Spirit Come Down), otwierająca ten album.

BILL FRISELL HARMONY już na winylu

Debiut gitarowy Billa Frisella dla Blue Note pt. HARMONY jest już dostępny na winylu. Album jest cudowną i sugestywną podróżą przez krajobraz amerykańskiej muzyki z udziałem Petry Haden (głos), Hanka Robertsa (wiolonczela/wokal) i Luke’a Bergmana (gitara/bas/wokal). Frisell poinformował również o trasie koncertowej „HARMONY 2020” po Stanach Zjednoczonych i zaprezentował wideo zespołu wykonującego standard On The Street Where You Live.

NORAH JONES: nowa EP-ka 7” na RSD

Norah Jones wydała nowy singiel 7” pt. Playing Along, którą nagrała wraz z Tarriona Tank Ball z zespołu Tank and The Bangas. Już dziś dostępna jest także 7” wersja wydana na Record Store Day, na której znajdziemy również piosenkę Norah & Mavis Staples I’m Be Gone. Norah współpracowała także z piosenkarzem i kompozytorem Rodrigo Amarante (I Forgot/Falling) oraz wydała nową muzykę ze swoim zespołem Puss N Boots z udziałem Sashy Dobson i Catherine Popper, na której znalazł się hołd dla Toma Petty’ego (Angel Dream), a także nową, świąteczną EP-kę Dear Santa.

Więcej informacji na stronie internetowej wytwórni: BLUE NOTE.Więcej o...
BLUE NOTE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer