12 Październik 2017

Auralic ARIES G2 ORAZ VEGA G2

STREAMER/DAC

Źródło: MIP

W czwartym kwartale 2017 roku firma Auralic zaprezentuje dwa nowe produkty z serii G: Aries G2 oraz Vega G2.

„Pracując razem, urządzenia serii G stają się pionierską siecią dźwiękową, unikatowym, zintegrowanym systemem cyfrowego audio przeznaczonym dla najbardziej wymagających melomanów” – mówi prezes firmy Auralic, Xuanqian Wang. Jak dodaje: „Aries G2 i Vega G2 zachowują elementy innowacyjnej inżynierii, która sprawiła, że poprzednicy wyróżniali się znacząco w swoich kategoriach, ale właśnie na tym kończą się podobieństwa. Rozbudowane zasoby, oryginalne podejście do izolacji, rozszerzona funkcjonalność, przełomowe poziomy kontroli i komunikacji sprawiły, że Aries G2 i Vega G2 stanowią nową klasę urządzeń Auralic”.

Transport streamingowy Aries G2 łączy bezprzewodowo domowy system audio ze wszystkimi różnorodnymi źródłami muzyki cyfrowej, poczynając od dysków sieciowych i USB, aż do serwisów online w formatach bezstratnych i radia internetowego. Co więcej, można także do niego podpiąć dowolny dysk HDD lub SSD 2,5 cala, by Aries G2 stał się w pełni funkcjonalnym serwerem muzycznym, posiadającym dostępną pod ręką cyfrową bibliotekę.

Aries G2 wyposażony został w nowoczesną technologię izolacji galwanicznej oraz czystą kontrolę zasilania, zapewniając „nienaganną dbałość sygnału cyfrowego, który obsługuje”. Podwójne zegary Femto i obudowa ekranująca zakłócenia EMI wykonana z pojedynczego bloku aluminium mają sprawić, iż model ten stanie się jednym z najlepszych w swoim przedziale cenowym.

Warto dodać, iż Aries 2 został wyposażony w interfejs Auralic Lightning Link. Umożliwia on łączenie się z plikami muzycznymi w istniejącej sieci Wi-Fi, jak również oferuje dodatkowe funkcje, takie jak: listy odtwarzania na urządzeniu, buforowanie pamięci, odtwarzanie bez przerw, bit-perfect, czy multiroom. Dodatkowo oprócz zgodności z AirPlay, Aries G2 jest również certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready do łatwej integracji z oprogramowaniem Roon, co czynić ma go „jednym z najbardziej elastycznych streamerów dostępnych w świecie hi-fi”.

Urządzenie Vega G2 jest określane mianem „streaming DAC”. Jego główną częścią jest zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, który obsługuje pliki PCM do 32 bitów/384 kHz oraz DSD, do DSD512 włącznie. Model ten jest także w pełni funkcjonalnym streamerem. W porównaniu do oryginalnej Vegi, ta oznaczona symbolem G2 posiada zupełnie nową strukturę, wykorzystując platformę Tesla do buforowania, przetwarzania i starannego regulowania dostarczaniem sygnału źródłowego do customowego chipa DAC.

Jak deklaruje firma MIP, polski dystrybutor marki, „po raz pierwszy w branży audio jest to DAC, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego”. Vega G2 buforuje bowiem dane w taki sposób, który nie ma potrzeby blokowania częstotliwości sygnału źródłowego. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, „nigdy wcześniej DAC nie potrafił całkowicie zarządzać czasem z własnym zegarem – w tym przypadku niezwykle precyzyjnymi zegarami Dual 72 Femto Master”.

Sercem Vega G2 jest platforma Tesla Auralic, która została wyposażona w czterordzeniowy chip A9, 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, dostarczając 25 razy więcej mocy obliczeniowej niż poprzednik. Warto również zwrócić uwagę na kolejną nową funkcję Vegi G2, czyli pasywną kontrolę głośności. Opiera się ona na sieci rezystorów drabinowych zbudowanej przez firmę Auralic i pobiera dokładnie zerowy prąd po jej ustawieniu. Prąd zerowy jest równy zerowej interferencji i jest to kolejna innowacja zasilająca „ofertę” drugiej Vegi.

Zarówno Aries G2, jak i Vega G2 zostaną zaprezentowane podczas targów Audio Video Show 2017 w Warszawie. W analogicznym okresie powinny także trafić do sprzedaży na terenie Polski. Warto dodać, że w pierwszej połowie 2018 roku ofertę tego producenta zasilą Sirius G2 oraz Leo G2.Więcej o...
AURALIC

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer