08 Kwiecień 2020

AudioQuest NIAGARA 3000 | kondycjoner napięcia zasilającego AC

Nowy kondycjoner napięcia zasilającego firmy AudioQuest

Źródło: AudioQuest

AudioQuest poszerza swoją ofertę o europejską wersję kondycjonera napięcia zasilającego NIAGARA 3000. Swoje miejsce znalazło w nim większość rozwiązań technicznych, które są podstawą kondycjonerów Niagara 5000 i 7000.

To: opatentowany przez AQ system eliminacji szumów AC poprzez linię ochronną (AC Ground Noise-Dissipation System), korekcja szybkich skoków w poborze mocy (Transient Power Correction), szerokopasmowe filtry liniowe Level-X i więcej – a to wszystko przy bardzo „przyjaznej” cenie.

Wymiary zewnętrzne Niagary 3000, to jest 444,5 x 87,6 x 386,1 mm (waga: 11,29 kg), dobrano  tak, aby można było ten kondycjoner przykręcić w szafie montażowej ; w komplecie otrzymujemy również „uszy” 2-RU. Dzięki temu kondycjoner jest wyjątkowo łatwy w implementacji w każdym systemie audio, także w systemach studyjnych.

Gniazda zasilające AC Niagara 3000 z serii NRG nie tylko charakteryzują się doskonałym dociskiem wtyków, niższą opornością dzięki zastosowaniu miedzi berylowej, ale zostały także pokryte grubą powłoką HangingSilver, co dało najniższą impedancję przy częstotliwościach radiowych, umożliwiając doskonałe rozpraszanie szumów. I oczywiście, podobnie jak wszystkie produkty Niagara, Niagara 3000 wyposażony jest w okablowanie solid-core o bardzo niskiej rezystancji, a cewki filtrów zoptymalizowane zostały pod kątem jak najwyższej wydajności w rozpraszaniu szumów o częstotliwościach radiowych.

Przewidywana cena: 2999 USD

O systemach Niagara pisał dla nas Dirk Sommer z magazynu HIFISTATEMENT.NET – do przeczytania TUTAJ.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer