08 Styczeń 2020

Audio-Technica | CES 2020

CES 2020: Audio-Technica ze słuchawkami ATH-ANC300T i gramofonem WAT-LPW50PB

Źródło: AUDIO KLAN

Podczas odbywającej się w Las Vegas wystawy CES 2020 Audio-Technica zaprezentowała dwa najnowsze modele ze swojej oferty. Pierwszym z nich są bezprzewodowe słuchawki douszne z systemem hybrydowej aktywnej redukcji hałasu ATH-ANC300TW. Drugim jest gramofon z napędem paskowym AT-LPW50PB.

Słuchawki bezprzewodowe z systemem ANC | ATH-ANC300TW

Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC300TW zostały zaprojektowane tak, aby gwarantowały redukowały hałas w ramach bezprzewodowej konstrukcji dousznej. 5,8-milimetrowe membrany słuchawek wykonane zostały z materiału o firmowej nazwie DLC (diamond-like carbon) i zapewniają – jak czytamy w materiałach prasowych, „precyzję i naturalność odwzorowania oryginalnych nagrań”. Aby uzyskać lepszy dźwięk, mikrofon aktywnej redukcji hałasu umieszczony został w kanale dźwiękowym, minimalizując w ten sposób ryzyko zakłóceń.

Układ ANC, wykorzystujący dwa mikrofony w każdej słuchawce (jeden umieszczony za przetwornikiem, drugi w kanale dźwiękowym) pomaga w precyzyjnym tłumieniu hałas, nawet w tak hałaśliwych miejscach, jak kawiarnia, biuro lub samolot. Użytkownik ma do wyboru trzy tryby pracy układu ANC (samolot; w ruchu; biuro/nauka).

ATH-ANC300TW mają wodoszczelną obudowę (klasa IPX2), a także pojemna baterię umożliwiająca 4,5 godziny ciągłej pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowy zapas energii na 13,5 godziny pracy zapewnia etui do przechowywania słuchawek. Do praktycznych udogodnień należą także funkcja hear-through oraz wielofunkcyjne przyciski umieszczone na obu słuchawkach. Komunikację bezprzewodową zapewnia łączność Bluetooth 5 z kodekiem aptX.

Projektanci Audio-Techniki zadbali również o wysoką jakość komunikatów głosowych. Wykorzystana w słuchawkach technologia Qualcomm cVc pomaga w uzyskaniu naturalnego brzmienia konwersacji, nawet w miejscu pracy lub podczas ruchu. Aby uzyskać większą czystość głosu, połączenia audio odtwarzane są w obu słuchawkach. Ponadto ATH-ANC300TW obsługują funkcję komunikatów głosowych.

Gramofon z napędem paskowym |  AT-LPW50PB

Druga z tegorocznych nowości Audio-Techniki, AT-LPW50PB, jest manualnym gramofonem z napędem paskowym. Urządzenie ma podstawę wykonaną z płyty MDF o grubości 30 mm z czarnym wykończeniem fortepianowym. Monitorowany czujnikiem silnik gwarantuje precyzję prędkości obrotowej i obsługuje 33 1/3 i 45 obr./min.

Gramofon wyposażony jest w ramię z plecionki włókna węglowego o matowym wykończeniu. Na końcu ramienia instalowana jest główka AT-HS4 z wkładką Dual MM AT-VM95E o eliptycznym szlifie 0,3 × 0,7 μm. Funkcjonalność urządzenia zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki czemu gramofon może współpracować z dowolnym komponentem audio, bez konieczności stosowania zewnętrznego przedwzmacniacza RIAA. Gramofon zasilany jest z zewnętrznego zasilacza.

Audio-Technica jeszcze nie podała daty wprowadzenia swoich nowości do sprzedaży oraz ich poglądowych cen detalicznych.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer