24 Październik 2018

Audio-Technica ATH-SR50BT ORAZ ATH-SR30BT

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO KLAN

Firma Audio-Technica wprowadziła do sprzedaży słuchawki ATH-SR50BT oraz ATH-SR30BT. Jak podaje Audio Klan, polski dystrybutor marki, „łączą swobodę bezprzewodowego dostępu do muzyki z najnowocześniejszą techniką audio i zasilania, obejmującą redukcję hałasu otoczenia, funkcję Hear-through (tylko ATH-SR50BT) i możliwość pracy przez 70 godzin bez ładowania baterii (tylko ATH-SR30BT)”.

ATH-SR50BT to wokółuszny model klasy premium. Ma on zapewnić „najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku bezprzewodowego, łatwość obsługi i niesamowity komfort użytkowania”. Model został wyposażony w układ redukcji hałasu, skutecznie minimalizuje przenikanie dźwięków otoczenia, które zakłócają jakość brzmienia muzyki.

Aby ułatwić zachowanie kontaktu z otoczeniem, ATH-SR50BT wykorzystują praktyczną funkcję Hear-through – wystarczy nacisnąć przycisk na lewej muszli i już można usłyszeć otaczający świat; to idealne rozwiązanie, gdy ktoś chce posłuchać na przykład komunikatów na dworcu lub lotnisku podczas podróży. Tryb Hear-through można włączyć na stałe, co pozwala słuchać muzyki i jednocześnie zachowywać ciągły kontakt z otoczeniem.

Funkcjami kontroli dostępu do dźwięków otoczenia można z łatwością zarządzać za pomocą aplikacji Connect, umożliwiającą między innymi zmianę trybu redukcji hałasu lub funkcji Hear-through. Szybki dostęp do powyższych udogodnień zapewniają również sensory dotykowe na muszli słuchawek.

Sterowanie dotykiem i gestami umożliwia szybkie i łatwe zarządzanie odtwarzaniem muzyki oraz połączeniami telefonicznymi, z kolei miękka pianka z funkcją pamięci, wypełniająca kołnierze wokółuszne i pałąk, gwarantuje bezpieczne i jednocześnie komfortowe dopasowanie. Imponujący, 28-godzinny czas pracy po pełnym naładowaniu wbudowanego akumulatora pozwala słuchać muzyki nawet podczas długich podróży i dojazdów do/z pracy. Składana konstrukcja słuchawek ułatwia ich przechowywanie podczas transportu.

Specjalnie zaprojektowane przetworniki (45 mm) dostarczają – zdaniem Audio Klanu – „naturalny, precyzyjny i dynamiczny dźwięk poprzez połączenie bezprzewodowe”. Użytkownik może także zdecydować się na standardową, przewodową łączność, na przykład wtedy, gdy bateria jest bliska wyczerpania lub w celu odtworzenia detalicznego, studyjnej jakości dźwięku high-res z kompatybilnych smartfonów i przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Warto dodać, że ATH-SR50BT obsługuje najnowszą łączność bezprzewodową Bluetooth 5.0, wyróżniającą się m.in. niskim zapotrzebowaniem na energię. Słuchawki wspierają kodeki aptX, AAC i SBC.

Idealnym towarzyszem podczas wyjazdów powinny stać się – zdaniem pracowników Audio Klanu – „całkowicie bezprzewodowe, mobilne słuchawki ATH-SR30BT, wyróżniające się najlepszym w klasie czasem ciągłego odtwarzania muzyki, wynoszącym aż 70 godzin”. Jak dodają: „ATH-SR30BT zapewnia wysoką jakość bezprzewodowego dźwięku. Specjalnie zaprojektowane przetworniki o średnicy 40 mm zapewniają wysoką czystość brzmienia zakresów średnio- i wysokotonowego, a przy tym dostarczają mocny, bogaty bas. Nowa konstrukcja izolacji, separująca przestrzeń akustyczną od układów elektrycznych, gwarantuje lepszą klarowność dźwięku”.

Ten bezprzewodowy model nastawiony jest na całkowity komfort podczas korzystania ze słuchawek w domu i poza nim, co jest zasługą między innymi wokółusznej konstrukcji. Rozwiązanie to poprawia izolację dźwiękową w porównaniu ze słuchawkami nausznymi. Lekkie, składane i łatwe do przenoszenia, ATH-SR30BT z łatwością mieszczą się w torbie.

Audio-Technica ATH-SR30BT oferowane są z subtelnym, a przy tym stylowym wykończeniem w kolorach czarnym i naturalnej szarości. Słuchawki obsługują najnowszą łączność Bluetooth 5.0, wyróżniającą się niskim zapotrzebowaniem na energię, wraz z kodekami AAC i SBC wykorzystywanymi do bezprzewodowego strumieniowania dźwięku. W opakowaniu oprócz słuchawek znajduje się 30-centymetrowy kabel USB do ładowania.

Słuchawki Audio-Technica ATH-SR50BT i ATH-SR30BT będą dostępne pod koniec tego roku. Nominalne ceny detaliczne powyższych modeli poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.Więcej o...
AUDIO-TECHNICA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer