Audio-Technica ATH-MSR7NC | HighFidelity News


29 Kwiecień 2016

Audio-Technica ATH-MSR7NC

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO KLAN

Audio-Technica wprowadza na polski rynek słuchawki ATH-MSR7NC. W tej nowej konstrukcji projektanci połączyli wszystkie zalety modelu ATH-MSR7 z innowacyjnym systemem redukcji hałasu. Dzięki temu wymagający fani muzyki mogą cieszyć się czystym brzmieniem nagrań, np. podczas podróży lub w trakcie przebywania w hałaśliwym otoczeniu.

W ślad za sukcesem przełomowych słuchawek ATH-MSR7, Audio-Technica zaprezentowała nową, bliźniaczą konstrukcję. Model ATH-MSR7NC łączy umiejętność wiernego odwzorowania dźwięku wysokiej rozdzielczości z najnowszą wersją systemu aktywnej redukcji hałasu. Zdaniem firmy Audio Klan – polskiego dystrybutora marki, „projektanci zadbali o to, aby jakość brzmienia pomiędzy trybami pracy aktywnym i pasywnym była na takim samym poziomie”. Dzięki temu bezkompromisowemu podejściu najnowsze wokółuszne słuchawki  gwarantować mają „niezrównane wrażenie akustyczne podczas odsłuchu i zapewniają najwyższy poziom komfortu użytkowania, tak w domu, jak i poza nim”.

Jedną z najważniejszych cech najnowszych nauszników od Audio-Techniki jest system redukcji hałasu. Ten dopracowany układ sprawia, że model ATH-MSR7NC nigdy nie zaskoczy użytkownika jakimkolwiek pogorszeniem jakości dźwięku – dzięki precyzyjnemu umiejscowieniu mikrofonu w stosunku do specjalnej wentylacji akustycznej, projektanci zminimalizowali różnicę w jakości brzmienia pomiędzy pracą z włączonym i wyłączonym systemem redukcji hałasu.

Korzystając z wyżej opisanego systemu, dookólnego w pełnym zakresie 360 stopni, ATH-MSR7NC skutecznie blokuje odgłosy otoczenia, zapewniając bardziej relaksującą i angażującą atmosferę podczas odsłuchu. Bezkonkurencyjny czas pracy, 30 godzin po trwającym cztery godziny ładowaniu wbudowanego akumulatora, oznacza, że fani muzyki nigdy nie zostaną pozbawieni dostępu do swoich ulubionych nagrań, nawet podczas długich podróży.

Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7NC zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort w trakcie wielogodzinnych sesji odsłuchowych. Miękkie nauszniki, wypełnione pianką z pamięcią kształtu, pewnie i precyzyjnie dopasowują się do  kształtu głowy, a muszle, które całkowicie skrywają uszy użytkownika, gwarantują najwyższy poziom wygody i jednocześnie optymalizują brzmienie niskich tonów.

Opierając się na dziedzictwie profesjonalnego brzmienia wielokrotnie nagradzanych słuchawek ATH-MSR7, nowy model przygotowany został do wiernego odtwarzania dźwięku wysokiej rozdzielczości. Sercem słuchawek są 45 mm przetworniki hi-res „True Motion”, w których precyzyjna membrana współpracuje z niezwykle lekką cewką, aby skrócić do minimum czas reakcji i zredukować zniekształcenia dźwięku. Zapewnić ma to „płynne, detaliczne i precyzyjne brzmienie w każdym z odtwarzanych zakresów”.

Maksymalną dynamikę dźwięku pozwala zachować specjalnie opracowany system Dual-layer Air-Control Technology. Wykorzystując mieszaninę warstw aluminium i magnezu projektanci stworzyli lekkie i jednocześnie bardzo sztywne obudowy, które eliminują niepożądane wibracje. Wewnątrz warstwowej konstrukcji umieszczono system specjalnych kanałów wentylacyjnych (Triple-venting Acoustic Airflow), który wykorzystuje trzy precyzyjnie rozmieszczone przewody – ich zadaniem jest kontrolowanie przepływu powietrza. Rozwiązanie to, zdaniem Audio Klanu, „gwarantuje dużo bardziej angażujące i bogatsze w niuanse akustyczne brzmienie”.

Ukłonem w stronę często podróżujących użytkowników słuchawek są praktyczne akcesoria dołączone do ATH-MSR7NC: kabel USB do ładowania, etui ochronne pozwalające bezpiecznie przechowywać słuchawki podczas transportu i adapter samolotowy, dzięki któremu użytkownicy mogą korzystać ze słuchawek w połączeniu z pokładowym systemem rozrywkowym. Ponadto słuchawki ATH-MSR7NC dostarczane są z dwoma odłączanymi kablami o długości 1,2 m każdy; jeden z nich wyposażony jest w moduł zdalnego sterowania z mikrofonem i został przeznaczony dla osób, które bardzo często słuchają muzyki z urządzeń mobilnych.

Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7NC już są w sprzedaży. Najnowszy model dostępny jest w czarnej wersji kolorystycznej, a jego cena detaliczna wynosi 1599 zł.

Specyfikacja techniczna:

Słuchawki

Typ: zamknięte, dynamiczne
Średnica przetwornika: 45 mm
Pasmo przenoszenia: 5 – 40 000 Hz
Czułość (tryb aktywny/pasywny): 97/104 db/mW
Impedancja (tryb aktywny/pasywny): 30/150 omów
Waga (bez kabla): 305 g

Mikrofon

Charakterystyka kierunkowości: dookólna
Czułość: -40 dB (1V/Pa przy 1 kHz)
Pasmo przenoszenia: 50 – 4000 HzWięcej o...
AUDIO-TECHNICA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer