17 Lipiec 2019

Audio-Technica ATH-AP2000TI

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO KLAN

Audio-Technica poszerza swoją ofertę o model ATH-AP2000Ti. Jest to konstrukcja, w której projektanci zastosowali takie zaawansowane rozwiązania, jak tytanowe obudowy, 53 mm przetworniki z membranami DLC, Core Mount Technology, system D.A.D.S, gniazda A2DC oraz skórzane wykończenie.

U podstaw możliwości brzmieniowych ATH-AP2000Ti leżą opatentowane przetworniki o średnicy 53 mm. W konstrukcji głośników projektanci zastosowali układ magnetyczny z permenduru oraz membrany z warstwą DLC (diamond-like carbon). Dzięki temu słuchawki dostarczają niesamowity, pełnozakresowy dźwięk (pasmo przenoszenia 5 – 50 000 Hz) i z łatwością odwzorowują piękne brzmienie zapisane w plikach high-res audio.

ATH-AP2000Ti wykorzystują także Core Mount Technology. Rozwiązanie to optymalnie pozycjonuje przetwornik wewnątrz obudowy, aby w ten sposób poprawić efektywność przepływu powietrza. Efektywny przepływ powietrza pomaga słuchawkom „odwzorować niesamowicie transparentne średnie i wysokie częstotliwości oraz bogaty, precyzyjny bas”, jak deklaruje Audio Klan, polski dystrybutor marki.

Aby uzyskać pożądaną neutralność brzmieniową, obudowy zostały wykonane z tytanu. Ten niezwykle sztywny materiał cechuje się właściwościami, które umożliwiają zmniejszenie niekorzystnego rezonansu do minimum. Ponadto projektanci sięgnęli po sprawdzony już system D.A.D.S (Double Air Damping System), pozwalający uzyskać niezwykle głęboki, naturalnie brzmiący bas. Jak wskazuje sama nazwa, system powietrznego tłumienia wewnątrz obudowy wykorzystuje dwie oddzielne „przestrzenie powietrzne”.

Najwyższa możliwa jakość dźwięku idzie w parze z wygodą użytkowania. Muszle wokółuszne wykończone są miękką i jednocześnie wytrzymałą skórą, dzięki czemu zapewniają doskonały komfort, nawet podczas wielu godzin obcowania z muzyką. Przewożenie ATH-AP2000Ti ułatwia ich składana na płasko konstrukcja, a same słuchawki można schować do dostarczanego wraz z nimi sztywnego etui. Już przy pierwszym kontakcie z nowym modelem uwagę przykuwa również pałąk nagłowny – to ukłon projektantów w stronę klientów, którzy preferują tradycyjne rozwiązanie zamiast skrzydełek stosowanych w wielu modelach Audio-Techniki.

Ciekawostką jest dodatkowe, mniejsze etui na kable, które można umieścić wewnątrz dużego futerału pomiędzy pałąkiem i muszlami słuchawek. W etui mieszczą się trzy przewody standardowo dostarczane wraz ze słuchawkami: kable 1,2 m i 3,0 m z 3,5-milimetrową 3-biegunową wtyczką stereo oraz kabel 1,2 m z 5-biegunową zbalansowaną wtyczką mini o średnicy 4,4 mm. Ten ostatni umożliwia podłączenie słuchawek do najnowocześniejszych zaawansowanych odtwarzaczy audio.

Słuchawki ATH-AP2000Ti produkowane są w Japonii i standardowo przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości, aby zagwarantować najwyższą jakość. Perfekcję wykonania i jednocześnie unikatowy charakter modelu podkreśla wycinany laserowo numer seryjny, którym oznaczony zostaje każdy egzemplarz ATH-AP2000Ti. Dbałość o szczegóły potwierdza także bogaty zestaw akcesoriów, który wraz ze słuchawkami otrzymuje użytkownik. Oprócz etui i wymiennych przewodów w opakowaniu znajduje się także adapter stereo 6,3 mm, a nawet ściereczka do czyszczenia słuchawek.

Wprowadzenie modelu Audio-Technica ATH-AP2000Ti do sprzedaży planowane jest na czwarty kwartał tego roku. Nominalna cena detaliczna słuchawek wyniesie 6599 zł.Więcej o...
AUDIO-TECHNICA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer