09 Wrzesień 2017

Audio-Technica ATH-ADX5000

SŁUCHAWKI

Źródło: AUDIO KLAN

Firma Audio-Technica zaprezentowała nowe wokółuszne słuchawki otwarte oznaczone symbolem ATH-ADX5000. Model ten znajduje się na samym szczycie serii AD (Air Dynamic) i – jak podaje Audio Klan, polski dystrybutor marki, „urzeczywistnia nową referencyjną jakość dźwięku”.

Słuchawki ATH-ADX5000 korzystają z nowej technologii Core Mount. Została ona opracowana w celu zoptymalizowania umiejscowienia przetwornika wewnątrz obudowy. Innowacja ta ułatwia ruch powietrza, co ma przekładać się na „jeszcze wyższą przejrzystość średnich i wysokich tonów”, a także „uzyskać bogaty, precyzyjny bas”.

Jeżeli chodzi o same przetworniki, najnowsza konstrukcja Japończyków została wyposażona w 58 mm przetworniki z pokrytymi wolframem membranami. Audio Klan zwraca uwagę na jego zaawansowaną, zintegrowaną konstrukcję: membrana, cewka, komora i magnes są tutaj umieszczone w jednej obudowie aby zminimalizować niepożądane wibracje. Co więcej, taka budowa przetworników pozwoliła zrezygnować ze śrub mocujących, co przekłada się na niższą masę słuchawek. Komora wykonana jest z niezwykle sztywnego polimeru PPS (polisulfid fenylenu) i włókna szklanego, dzięki czemu pozwala zwiększyć stabilność ruchu membrany.

Również w kwestii obudowy Audio-Technica sięgnęła po ciekawe rozwiązania. Imituje ona strukturę plastra miodu i została połączona z zamkniętymi bokami, redukując tym samym straty ciśnienia powietrza. Aby zagwarantować jeszcze wyższą jakość dźwięku, projektanci zastosowali wysokiej klasy przewód z miedzi beztlenowej OFC-6N, zakończony wtykiem 6,3 mm ze stali nierdzewnej.

Japońscy projektanci zwrócili także uwagę na wygodę użytkowania ich słuchawek. W tym celu wykorzystano wykończenie z alcantary. Materiał ten pokrywa pasek nagłowny i muszle słuchawek. Szeroko wykorzystywana w branży motoryzacyjnej i przemyśle odzieżowym, zapewnia pożądaną wytrzymałość i wysoką jakość, a jej miękka faktura zwiększa komfort użytkowania. Ponadto lekka i jednocześnie sztywna rama z magnezu gwarantuje bezpieczne i wygodne dopasowanie.

Słuchawki Audio-Technica ATH-ADX5000 pojawią się w sprzedaży w listopadzie tego roku. W zestawie, prócz samych nauszników, znajdzie się etui ochronne, które ułatwi ich transport. Cena całości będzie znana w momencie wprowadzenia produktu do sprzedaży.

Specyfikacja techniczna:

Rodzaj: Otwarte, dynamiczne
Przetwornik: 58 mm
Pasmo przenoszenia: 5 – 50 000 Hz
Czułość: 100 dB/mW
Maksymalna moc wejściowa: 1000 mW
Impedancja: 420 omów
Waga (bez kabli): 270 gWięcej o...
AUDIO-TECHNICA

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer