20 Marzec 2017

Audio Fidelity – nowości wydawnicze (marzec 2017)

MUZYKA

Źródło: AUDIO FIDELITY

W sprzedaży pojawiły się dwa nowe krążki od wytwórni Audio Fidelity. Pierwszym z nich jest wznowienie albumu „All the girls in the world Beware!!!” formacji Grand Funk, drugim zaś reedycja dwupłytowego wydawnictwa „Lotus” formacji Santana.

„All the girls in the world Beware!!!” to dziewiąty studyjny album Grand Funk. Ukazał się on w 1974 roku i był – co ciekawe – drugim krążkiem wydanym w tym roku przez zespół (pierwszym był „Shinin’ On”). Formacja nagrała go w Swamp, studiu należącym do Marka Farnera. Inżynierem dźwięku został Shelly Yakus, z kolei produkcją zajął się Jimmy Ienner, znany później z pracy przy bestsellerowym filmie „Dirty Dancing”. Krążek promowany był dwoma singlami: „Some Kind of Wonderful” oraz „Bad Time”, a także światową trasą koncertową, która zaczęła się 2 stycznia w Alabamie, a skończyła 28 maja na Hawajach.

„Lotus” to podwójny album koncertowy grupy Santana. Został on nagrany w 1973 roku w Osace i wydany rok później (na trzech winylach) wyłącznie w Japonii. Pierwsze wydanie tego dzieła w USA nastąpiło dopiero w 1991, gdy „Lotus” ujrzał światło dzienne na dwóch srebrnych krążkach. Jest to bez wątpienia ciekawa propozycja dla fanów Santany; w skład tego wydawnictwa weszły m.in. takie hity, jak „Black Magic Woman” czy „Oye Como Va”, a także rozbudowane wersje „Incident at Neshabur”, „Every Step of the Way” czy „Toussaint L’Overture”.

Oba opisane wyżej albumy ukazały się na hybrydowych płytach SACD. Każdy egzemplarz jest numerowany, a cały nakład ściśle limitowany.Więcej o...
AUDIO FIDELITY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer