13 Lipiec 2017

Audio Fidelity – nowości wydawnicze (lipiec 2017)

MUZYKA

Źródło: AUDIO FIDELITY

Audiofilska wytwórnia Audio Fidelity wprowadziła do swojej oferty dwie nowe propozycje; pierwszą z nich jest album „The Family That Plays Together” formacji Spirit, drugą zaś krążek „Heavy Weather” autorstwa Weather Report.

Płyta „The Family That Plays Together” ukazała się po raz pierwszy w grudniu 1968 roku. Jest to drugie studyjne dzieło grupy Spirit, na którym – jak deklaruje wytwórnia – muzycy pokazali swoje umiejętności w kreowaniu psychodelicznego rocka. W skład wznowienia „The Family…” weszło kilka bonusowych utworów, takich jak „So Little to Say” czy jazzujące „Fog” i „Space Chile”.

„Heavy Weather” to tej pory pozostaje jednym z najważniejszych dzieł z gatunku jazzu fusion. Nagrany w 1977 roku krążek okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, rozchodząc się w liczbie 500 000 egzemplarzy; warto przy okazji dodać, iż tym samym „Heavy Weather” stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów z katalogu jazzowego Columbii. Również krytycy i fani docenili ósmy studyjny album Weather Report, czego dowodem jest m.in. pięciogwiazdkowa recenzja, która ukazała się w opiniotwórczym magazynie „Down Beat”.

Zarówno „The Family That Plays Together”, jak i „Heavy Weather” są już dostępne w sprzedaży. Oba albumy ujrzały światło dzienne na limitowanych i indywidualnie numerowanych hybrydowych krążkach CD/SACD.Więcej o...
AUDIO FIDELITY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer