13 Styczeń 2021

Atlas Element ACHROMATIC

Interkonekty Atlas z serii Element z nowymi wtykami Achromatic

Źródło: Rafko Dystrybucja

INTERKONEKTY ANALOGOWE

Firma Atlas zaproponowała interkonekty z nowymi wtykami ACHROMATIC.


Atlas Element ACHROMATIC High Fideity News (2) Achromatic, czyli nieposiadający dominanty barwnej, nieprzejaskrawiony, niezabarwiony. To, jak czytamy w materiałach prasowych, interkonekt stereo z neutralnym, relaksującym brzmieniem, będący świetnym apgrejdem podstawowych kabli.

Bazując na przeprowadzonych badaniach firma Atlas Cables wyposażyła nową serię Element Achromatic w niemagnetyczne wtyki Achromatic RCA. Lekkie konektory Achromatic są konfekcjonowane bez lutowania, za pomocą spawania na zimno. Dzięki temu otrzymujemy „czysty przesył koherentną i nieprzerwaną ścieżką sygnału”. Przewodnik sygnałowy jest w pełni ekranowany, wykonany z wysokiej jakości miedzi OFC. Zaprojektowano go i zbudowano tak, by zapewnić maksymalną odporność na RFI (zakłócenia elektromagnetyczne), które mogłyby zwiększać poziom zakłóceń w słabo ekranowanych kablach.


Atlas Element ACHROMATIC High Fideity News (1)


Renesans płyty winylowej sprawił, że do najnowszej oferty firmy Atlas wprowadzono także interkonekty dedykowane do gramofonów/ramion. Są one wyposażono w niemagnetyczne wtyki Achromatic RCA i żyłę uziemiającą z widełkami.

Atlas Element ACHROMATIC High Fideity News

Ceny

Element Achromatic RCA-RCA: 0,5 m – 429 zł | 1 m – 469 zł

Element Achromatic Turntable (TT) 2 x RCA (PHONO): 0,5 m – 609 zł | 1 m – 659 zł

Element Achromatic Tonearm RCA: 0,5 m – 1079 zł | 1 m – 1129 zł

www.atlascables.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer