06 Maj 2018

Asus ROG STRIX FUSION 500

SŁUCHAWKI

Źródło: ASUS POLSKA

Model Strix Fusion 500 został wyposażony w 50 mm przetworniki Asus Essence, które mają dostarczyć „niesamowity dźwięk w jakości hi-fi z głębokimi i dynamicznymi basami”. Zestaw wyposażono w dostosowany 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, opracowany we współpracy z Bongiovi Acoustics i zoptymalizowany pod kątem gier FPS, co powinno zapewnić graczom lepszą orientację na arenie rozgrywki. Intuicyjne sterowanie dotykowe umożliwia graczom natychmiastowe dostosowanie głośności i innych ustawień dźwiękowych.

Najnowsze słuchawki marki Asus wyposażono również w oświetlenie Aura RGB, które pozwala graczom wybierać spośród ponad 16,8 miliona kombinacji kolorów i trzech presetów z efektami świetlnymi – stałego koloru (static), pulsowania (breathing) oraz cyklicznej zmiany (color cycle) – za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji mobilnej Aura Headset. Korzystając z oprogramowania Aura PC użytkownicy mają do dyspozycji szereg dodatkowych efektów świetlnych, zmieniających się w rytmie aktualnie odtwarzanej muzyki.

Synchronizacja oświetlenia RGB na zasadzie „od słuchawek do słuchawek” umożliwia zespołom rozbłyśnięcie w kolorach swojej ekipy, na przykład z zastosowaniem własnych efektów świetlnych. W aplikacji Aura Headset gracze mogą wybrać i dostosować oświetlenie, jak również łatwo zsynchronizować
je z zestawami słuchawkowymi swoich kolegów za pomocą tylko jednego stuknięcia. ROG Strix Fusion 500 korzysta również z technologii Aura Sync, dzięki której można zsynchronizować oświetlenie z innymi kompatybilnymi produktami ROG.

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej producenta, model „ROG Strix Fusion 500 został zaprojektowany dla zapewnienia najbardziej realistycznego i wciągającego dźwięku podczas rozgrywki”. By osiągnąć ten cel, Asus wyposażył swoje najnowsze nauszniki w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9018 (przetwarzający sygnał audio o parametrach 24 bity/96 kHz), wzmacniacz ESS Sabre 9601K, 50 mm przetworniki Asus Essence, a także szczelne komory dźwiękowe.

Opisywany tutaj model oferuje również 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, oparty na własnym algorytmie opracowanym w ścisłej współpracy z firmą Bongiovi Acoustics. Wirtualny dźwięk przestrzenny został dostrojony pod kątem gier typu FPS, aby zapewnić miłośnikom tego gatunku zoptymalizowane wrażenia dźwiękowe i lepszą orientację w otoczeniu podczas rozgrywki. Odgłosy kroków oraz inne dźwięki stają się bardziej wyraźne i łatwo można określić kierunek ich pochodzenia,
co ułatwia znalezienie przeciwnika i uzyskania tym samym przewagi nad konkurentami w grze.

ROG Hybrid jest wyposażony w poduszki uszne ROG Hybrid, które łączą miękką, izolującą dźwięki skórę proteinową z przepuszczającą powietrze tkaniną siateczkową, dla zapewnienia maksymalnego poziomu komfortu bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku. Jednokierunkowy mikrofon cyfrowy typu boom wykorzystuje zoptymalizowany algorytm przetwarzania dźwięku dla umożliwienia – jak chwali się producent – „niesamowitego poziomu czystości głosu podczas komunikacji, jakiego tradycyjne mikrofony analogowe nie są w stanie osiągnąć”. Mikrofon boom jest elastyczny, dzięki czemu gracze mogą swobodnie dostosować jego pozycję. Kiedy mikrofon nie jest wykorzystywany, można go schować do wbudowanego schowka i zostanie wtedy automatycznie wyciszony. Na sam koniec warto dodać, że w lewej poduszce usznej ROG Strix Fusion 500 zintegrowano duży panel dotykowy, który umożliwia natychmiastowy dostęp do sterowania głośnością i innymi funkcjami audio. Dzięki temu gracze mogą łatwo dokonać zmian ustawień bez utraty kontroli nad rozgrywką.

Słuchawki Asus ROG Strix Fusion 500 są już dostępne w sprzedaży w Polsce; ich sugerowana cena detaliczna wynosi 749 zł.Więcej o...
ASUS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer