22 Listopad 2016

Astell&Kern SIREN SERIES

SŁUCHAWKI

Źródło: MIP

Firma Astell&Kern – odpowiadając na niezwykle udaną współpracę z JH Audio przy produkcji słuchawek z linii Siren Series – poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży pięciu nowych modeli z tej serii. Trzy z nich (Angie II, Roxanne II oraz topowe Layla II) są rozwinięciem słuchawek starszej generacji, dwa zaś (Michelle oraz Rosie) to zupełnie nowe propozycje skierowane do klientów z nieco mniejszym budżetem.

Cała rodzina Siren – pomimo ewidentnych różnic w cenie i możliwościach – charakteryzuje się kilkoma ciekawymi technologiami. Dla przykładu, każdy element korpusu słuchawki z linii Siren wykonany jest z jednej bryły tytanu; jedynie logo na korpusie stanowi „element obcy” (jest wkładką z włókna węglowego). Inżynierowie wiele pracy poświęcili także przetwornikom. Jak deklaruje producent, przetwornik odpowiedzialny za średnie tony zapewnia „perfekcyjnie płaską charakterystykę […]”, natomiast przetwornik niskotonowy zapewnia „stopniowany filtr dolnoprzepustowy praktycznie bez żadnych zniekształceń”. Miłośnicy sprzętu audio powinni również zwrócić uwagę na technologię FreqPhase, która gwarantować ma „korekcję czasu i fazy wszystkich przetworników, dzięki czemu każdy sygnał przetwornika dociera do słuchacza w 0,01 ms”.

Każdy model słuchawek Siren Series można indywidualnie dopasować do osobistych upodobań; jest to możliwe dzięki zastosowanemu kontrolerowi niskiej częstotliwości z regulowaną podstawą (0 -/+ 13 dB). Izolacja słuchawek jest na poziomie -26 dB.

Z okazji premiery nowych słuchawek kilkoma przemyśleniami postanowił podzielić się ich twórca, Jerry Harvey: „Michelle są zwieńczeniem tego co się nauczyliśmy przy projektowaniu oraz produkowaniu modeli Layla oraz Roxanne. Naszym celem było wykorzystanie jak najwięcej najnowszej technologii, ale w bardziej przystępnej cenie. Szerokie pasmo przenoszenia wraz z technologią FreqPhase pozwoliło stworzyć bardzo dokładne, uniwersalne IEM. Michelle mają zaakcentowane górne rejestry i potężny bas który znajdziemy w IEM kosztujących dwukrotnie więcej niż Michelle”.

Słuchawki Siren Series dostępne są w sprzedaży w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce. W komplecie – prócz samych słuchawek – znaleźć można dwa zestawy specjalnie zaprojektowanych kabli połączeniowych, w tym jeden zbalansowany.

Cennik:

Layla II – 14 500 zł
Roxanne II – 9800 zł
Angie II – 6300 zł
Rosie – 4500 zł
Michelle – 2500 złWięcej o...
ASTELL&KERN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer