18 Lipiec 2017

Astell&Kern A&ULTIMA SP1000

PRZENOŚNY ODTWARZACZ PLIKÓW AUDIO

Źródło: MIP

Astell&Kern, producent high-endowych przenośnych urządzeń audio, wprowadził do swojej oferty nowy mobilny odtwarzacz plików – A&ultima SP1000. Charakteryzuje się on ulepszoną kością przetwornika c/a oraz jeszcze szybszym procesorem CPU octa-core.

Kość DAC AK4497EQ została wyprodukowana przez japońską firmę Asahi Kasei. Jak deklaruje MIP, polski dystrybutor marki, osobny – dedykowany niezależnie lewemu i prawemu kanałowi – DAC ma „zapewnić szerszą scenę i lepszą separację stereo”. Z kolei dzięki ośmiordzeniowemu procesorowi A&ultima SP1000 nie tylko uruchamia się szybciej, ale jest w stanie przetwarzać pliki bez zbędnych opóźnień lub pogorszenia jakości dźwięku. Zaawansowane projekty audio oraz technologie zarządzania sygnałami dźwiękowymi od Astell&Kern zastosowane w A&ultima SP1000 zapewniają większą moc i jednocześnie zachowują mniejszy poziom szumu oraz minimalne zniekształcenia.

Co więcej, poprawiono także ergonomię odtwarzacza. Wyposażony w bezramkową obudowę, zapewnia ekranowi HD o przekątnej 5 cali więcej miejsca na wyświetlanie informacji. Polski dystrybutor zwraca także uwagę na przeprojektowany interfejs GUI z intuicyjnym menu. Osiągi zwiększyć powinna również obsługa USB 3.0 typu C, która umożliwia dwukrotnie szybszą niż w innych odtwarzaczach Astell&Kern transmisję danych. Akumulator zastosowany A&ultima SP1000 zapewnia 12 godzin odtwarzania muzyki oraz funkcję szybkiego ładowania.

Inspiracją wizualną projektu A&ultima SP1000 są drogocenne, poddawane dokładnemu cięciu i perfekcyjnemu szlifowi, kamienie szlachetne. Nowy, wielofunkcyjny pierścień obraca się w celu regulacji głośności lub służy jako wyłącznik. A&ultima SP1000 będzie dostępny w wersjach ze stali nierdzewnej oraz miedzi.

James Lee, dyrektor generalny Iriver, tak wypowiedział się o nowym odtwarzaczu spod znaku A&K: „Astell&Kern zawsze stara się dostarczać naszym klientom najnowszych i najlepszych doznań muzycznych. Wprowadzając A&ultima SP1000, firma Astell&Kern po raz kolejny stworzyła prawdziwie high-endowy odtwarzacz audio, który zapewnia miłośnikom muzyki obcowanie z dźwiękiem na najwyższym poziomie”.

Oba modele – ze stali nierdzewnej (Stainless Steel) oraz w obudowie Copper – są już dostępne w sprzedaży w cenie 16 998 zł.Więcej o...
ASTELL&KERN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer