09 Kwiecień 2020

Arcam Solo Uno|RED DOT DESIGN AWARD

Arcam Solo Uno otrzymuje prestiżową nagrodę RED DOT DESIGN AWARD w kategorii Product Design

Źródło: Harman Luxury Audio Group

Jak poinformowała, wchodząca w skład koncernu Harman International, firma Arcam jej system zintegrowany SOLO UNO – streamer ze wzmacniaczem – otrzymał prestiżową, międzynarodową nagrodę RED DOT AWARD w uznaniu za wyjątkowy dizajn urządzenia.

RED DOT DESIGN AWARD to nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech. Jak czytamy w Wikipedii, uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów często nazywana jest nawet „Oscarem dizajnu”. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

„Siłą napędową wszystkiego, co oferujemy jest chęć zapewnienia wyjątkowych wrażeń muzycznych”- powiedział SCOTT CAMPBELL, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy ARCAM. „Chcieliśmy przekształcić naszą audiofilską wiedzę specjalistyczną w wysokiej klasy, łatwy w użyciu, ale przystępny cenowo produkt służący do strumieniowego przesyłu muzyki, który zapewni wyjątkowy dźwięk szerokiej gamie nowych odbiorców i w różnych zastosowaniach, a to nowe urządzenie robi to doskonale”.

Oddzielne wyjścia stereo i subwooferowe Solo Uno zapewniają niezbędną dynamikę, separację i czystość sygnału. Pod uwagę wzięto również budowę mechaniczną. Obudowa z odlewanego aluminium emanuje minimalistycznym stylem, co wyraźnie wskazuje na jakość produktu. Wysokiej klasy układy audio zostały starannie zoptymalizowane pod kątem niskiego poziomu szumów i minimalnych zniekształceń. Zostało to osiągnięte przy wykorzystaniu umiejętności zdobytych przez inżynierów przez całe dekady rozwoju w centrum projektowym Arcama w Cambridge.

Nagroda RED DOT DESIGN AWARD została przyznana firmie Arcam w najważniejszej – i najstarszej – kategorii PRODUCT DESIGN.

www.red-dot.org

TEKST i  ZDJĘCIA: mat. prasoweKrakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer