29 Listopad 2019

ACUHORN R2R • XT • T • TS | 3 x DAC na 300B i 5987

ACUHORN wprowadza do sprzedaży trzy przetworniki D/A R2R na lampach 300B i 5987

Źródło: ACUHORN

Gdańska firma AcuHorn, prowadzona przez Wojtka Unterschuetza, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży trzech przetworników cyfrowo-analogowych, modeli R2R XT, R2R T oraz R2R TS. Ich obudowy są takie same, jak we WZMACNIACZACH TEJ FIRMY, a więc są niezwykle „slim”. Najważniejsze jest jednak to, że ich wyjścia zostały oparte na lampach – kultowej 300 B (modele R2R XT, R2R T) oraz subminiaturowej lampie 5987 (model R2R TS).

W komunikacie prasowym czytamy:

„Wszystkie modele oparte są na trzech, tych samych, najlepszych rozwiązaniach audio. To przetworniki D/A w których zastosowałem dyskretną drabinkę R2R z przygotowaniem i nadpróbkowaniem sygnału w układzie logicznym FPGA Spartan 6. Układy te zasilane są przez zaawansowane technologicznie moduły Vicorpower. Stopień wyjściowy korzysta z kolei z lamp 300B, ale można w nich zastosować również PX25, PX4, 45 lub 2A3, pracujących w klasie A, w trybie single-ended.”

Więcej informacji o przetwornikach znajdą państwo na stronie internetowej producenta: ACUHORN.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer