04 Grudzień 2017

Acoustic Revive AC 2.0 TRIPLE C/MG

KABLE

Źródło: NAUTILUS

Japońska firma Acoustic Revive, jeden z najważniejszych specjalistów od kabli i akcesoriów audio, wprowadziła do sprzedaży nowy kabel zasilający oznaczony symbolem AC 2.0 Triple C/Mg. Co ciekawe, model ten jest prawie dwukrotnie tańszy od najtańszego (do tej pory) kabla Power Standard Triple C-FM.

Jak zauważa Nautilus, polski dystrybutor marki Acoustic Revive: „tym śmiałym posunięciem Japończycy wyciągają rękę do większej grupy fanów audio-gadżetów, dając im możliwość sprawdzenia na własne uszy czy nawet najprostszy model będzie w stanie zaskoczyć zmianami w brzmieniu całego systemu, z których znane są pozostałe konstrukcje firmy”.

Jedną z kluczowych właściwości nowego kabla zasilającego od Acoustic Revive ma być wykorzystanie osłony z polietylenu. Jak czytamy w informacji prasowej podesłanej przez polskiego dystrybutora: „Ma to kluczowe znaczenie właśnie w przypadku przewodu zasilającego, gdzie prąd powinien być dostarczany bez strat i spadków mocy, a także charakteryzować się doskonałym współczynnikiem sygnał / szum”.

Jeśli chodzi o przewodnik, technologia produkcyjna pozostaje ta sama, jak w wypadku innych kabli sygnowanych logiem Acoustic Revive. Producent ponownie sięgnął po miedź, która jest  wielokrotnie ściskana w określonym kierunku i pod odpowiednim kątem, dzięki czemu zmniejsza ona swoją objętość, wypychając spomiędzy wydłużanych podczas kompresji kryształów cząsteczki powietrza i zapewniając dużo mniejsze zakłócenia podczas przepływu dużych prądów.

Kable sieciowe Acoustic Revive AC 2.0 Triple C/Mg są już dostępne w sprzedaży. 2 m tego modelu kosztują 1190 zł, a za dodatkowe pół metra trzeba będzie dopłacić 300 zł.Więcej o...
ACOUSTIC REVIVE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer