13 Maj 2017

Accuphase PS-530 ORAZ PS-1230

KONDYCJONER

Źródło: NAUTILUS

Accuphase odświeża ofertę kondycjonerów sieciowych modelami PS-530 oraz PS-1230.

Założenie piątej generacji urządzeń jest identyczne: działają one jak „idealne źródło zasilania”, które stabilizuje napięcie na zasadzie kształtowania przebiegu sinusoidy; czyli – inaczej mówiąc – zachowują się jak referencyjny generator przebiegu sinusoidy, bez wpływu zewnętrznych zakłóceń z sieci zasilającej. Referencyjny przebieg napięcia zasilającego zostaje wygenerowany bez udziału oscylatora, a następnie połączony z sekcją zasilania w sposób symetryczny, dzięki czemu na wyjściu uzyskuje się pomijalnie niski poziom zniekształceń. Każdy z kondycjonerów dysponuje systemem pomiarowym do monitorowania kluczowych parametrów: mocy wyjściowej, napięcia i zniekształcenia na wejściu oraz wyjściu. Jeśli chodzi o parametry, z nowych modeli wyciśnięto przede wszystkim o ponad 30% wyższą moc szczytową (na którą wskazują liczby w nazwach modeli), mniejszy wskaźnik zniekształceń oraz niższy pobór mocy – dzięki zastosowaniu potrójnego filtrowania napięcia zasilającego, zamiast pojedynczego. Z zewnątrz widać LED-owe podświetlenie wskaźnika, obok którego pojawił się przycisk służący do wygaszenia. W modelu PS-1230 zastosowano panele boczne z aluminium – tak samo jak we wzmacniaczach Accuphase’a.

Kondycjonery Accuphase’a – PS-530 i PS1230 – są już dostępne w sprzedaży i kosztują (odpowiednio) 33 900 oraz 49 900 zł.Więcej o...
ACCUPHASE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer