08 Grudzień 2014

Accuphase E-470

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

Źródło: NAUTILUS

E-470 to wyczekiwany z wielką niecierpliwością następca wzmacniacza zintegrowanego E-460 – urządzenia, które stało się jednym z najważniejszych sukcesów japońskiego producenta. To urządzenie, dzięki znakomitej wydajności, wysokiej technologii oraz ponadczasowemu designowi zapisało się złotymi kartami w historii Accuphase’a. Teraz pałeczkę flagowej integry pracującej w klasie AB przejmuje właśnie E-470.

Zmiany, które zostały wprowadzone są, przynajmniej na papierze, imponujące – rozwiązania technologiczne zostały zaczerpnięte z modeli przygotowanych na obchody 40-lecia istnienia firmy: przedwzmacniacza C-3800 oraz monobloków A-200. Co ważne inżynierowie Accuphase’a nie próbowali wymyślać niczego rewolucyjnego i skupili się na doskonaleniu sprawdzonych w poprzednich wersjach integry rozwiązań.

Co różni E-470 od swojego starszego brata to wyższa moc wyjściowa (teoretycznie taka sama, w praktyce wynosząca od 20 do 110 W więcej), niższy poziom szumów, zastosowanie bardziej wyrafinowanego układu sprzężenia zwrotnego w sekcji wzmacniacza mocy oraz użycie innowacyjnej technologii „Remote sensing”, która obniża impedancję wyjściową i zmniejszyła zniekształcenia harmoniczne.

E-470, podobnie jak inne integry producenta, można wzbogacić o dodatkową płytę przetwornika cyfrowo-analogowego DAC-40, a na jego wyświetlaczu można odczytać częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego. Są tu też do dyspozycji wejścia do  końcówki mocy i wyjścia z przedwzmacniacza w obydwu formach – niezbalansowanej RCA oraz zbalansowanej XLR.Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer