20 Grudzień 2016

Accuphase DP-560

ODTWARZACZ SACD

Źródło: NAUTILUS

Bezpośrednio po przedstawieniu flagowego napędu DP-950 i przetwornika DC-950, Accuphase implementuje część rozwiązań do najnowszego odtwarzacza zintegrowanego – DP-560.

W porównaniu do swojego poprzednika – modelu DP-550 – zmiany zewnętrzne będą niezauważalne. Kluczową sprawą jest waga urządzenia, która wzrosła dzięki zastosowaniu nowego napędu SACD z ulepszoną szufladą i poprawionym mechanizmem blokującym płytę (z magnesem neodymowym). Charakteryzuje się on dużo większą i masywniejszą obudową, co wydatnie przyczynia się do tłumienia wibracji, przekładając się na jakość dźwięku i komfort użytkowania: poziom szumów własnych urządzenia spadł aż o 20%, a zniekształcenia harmoniczne (THD + N) o jeszcze więcej, zwłaszcza dla średnich i wysokich częstotliwości.

Producent poprawił także układ zasilania, a 32-bitowe układy przetwornika MDS+ (Multiple Delta Sigma) ponownie pochodzą od ESS, tym razem są to jednak nowocześniejsze moduły ES9018S. Accuphase oddał także do dyspozycji firmowe złącze HS-LINK, które przesyła sygnał muzyczny w osobnym protokole od taktującego, eliminując ty samym jitter. Użytkownik modelu DP-560 może także skorzystać z wejścia USB typu B, które obsługuje sygnały o rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz i 1-bitowy DSD (11.2896) MHz – parametry te widoczne są na wyświetlaczu o poprawionej czytelności. DP-560 ma też możliwość odtwarzania przygotowanych na komputerze płyt z danymi w kilku formatach (DSD, WAV, FLAC) nagranych na płytach DVD.

Cena odtwarzacza Accuphase DP-560 wynosić będzie 49 900 zł. Urządzenie trafi niebawem do sprzedaży.Więcej o...
ACCUPHASE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer