30 Kwiecień 2018

Accuphase AD-50 ORAZ DAC-50

PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY/DAC

Źródło: NAUTILUS

Wraz z domknięciem oferty o najnowsze wzmacniacze zintegrowane i przedwzmacniacze liniowe, Accuphase proponuje dwa istotne elementy uzupełniające w postaci opcjonalnych kart przedwzmacniacza gramofonowego AD-50 oraz przetwornika cyfrowo-analogowego DAC-50. Pozwalają one rozszerzyć funkcjonalność posiadanego urządzenia tak, aby jego użytkownik dokonał upgrade’u w swoim systemie bez konieczności inwestycji kolejnej znacznej sumy w pełnowymiarowy sprzęt.

Karta phono AD-50 działa z wkładkami MC i MM, a tryb pracy można wybrać za pomocą przełącznika na przednim panelu danego urządzenia Accuphase. Doboru impedancji dla wkładki MC oraz uruchomienia filtru subsonicznego dokonujemy za pomocą zworek na samej karcie. Producent gwarantuje bardzo wysoki odstęp sygnału od szumu w paśmie słyszalnym: 86 dB dla trybu MM oraz 84 dB dla MC, a także działanie filtru subsonicznego od 25 Hz, z nachyleniem 12 dB na oktawę.

Moduł DAC-50 umożliwia podłączenie źródeł cyfrowych za pomocą następujących wejść: komputerowego USB typu B, które akceptuje sygnał do 11.2896 MHz DSD i 32 bity/384 kHz PCM, optycznego 24 bity/96 kHz oraz koaksjalnego 24 bity/192 kHz. Karta z przetwornikiem – zbudowanym na kościach Asahi Kasei AK4490EQ – dysponuje firmowymi układami typu MDS w podwójnej konfiguracji symetrycznej na kanał. DAC-50 automatycznie wykrywa aktywne wejście i pokazuje parametry próbkowania na wyświetlaczu urządzenia, w którym jest zamontowany.

Obie karty są już dostępne w sprzedaży; AD-50 wyceniono na 4 490 zł, a DAC-50 na 4 990 zł.Więcej o...
ACCUPHASE

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer