pl | en

Klipsch Gallery - głośniki płaskie jak telewizory

Firma Klipsch wprowadza do swojej oferty nową linię produktów Gallery, w skład której wchodzą trzy niezwykle płaskie kolumny głośnikowe: G-12, G-16, G-28 (liczba w oznaczeniu mówi o wysokości głośnika w calach). Wykorzystywane są w nich najlepsze technologie znane z droższej oferty firmy, a dzięki zaledwie kilkucentymetrowej grubości, kolumny perfekcyjnie pasują do nowoczesnych płaskich telewizorów pozwalając stworzyć stylowy i pięknie brzmiący system do reprodukcji dźwięku wielokanałowego.

Modele kolumn głośnikowych wchodzących w skład linii Gallery są wyjątkowo uniwersalne pod względem umiejscowienia w pomieszczeniu. Wszystkie mogą być mocowane pionowo bądź poziomo do ściany lub, po wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych do serii dodatkowych podstaw, stać na regale lub na podłodze. Umieszczenie gniazd podłączeniowych jest tak przemyślane, że nie kolidują one z systemem mocowania. Ścianki przednie głośników wykonane są z polimerów i wykończone na wysoki połysk w kolorze czarnym. We wszystkich modelach wykorzystano do odtwarzania najwyższych tonów opatentowaną technologię TRACTRIX HORN. Wykorzystuje ona kwadratową tubę o kącie promieniowania dźwięku 90° x 90°, w której pracuje 1-calowa tytanowa kopułka. W głośniku wysokotonowym zastosowano także technologię Linear Travel Suspension (LTS), dzięki której membrana porusza się bez kompresji oferując precyzyjne, szczegółowe i gładkie wysokie tony.

Jako głośniki niskośredniotonowe zastosowano przetworniki z bardzo sztywnymi membranami o średnicy 8,89 cm wykonanymi z modelowanego pod wysokim ciśnieniem grafitu (IMG). Przetworniki przystosowane są do dużego skoku membrany napędzanej magnesami o średnicy takiej samej jak membrany.

Kolumny linii Gallery wyposażone, są w cieniutkie maskownice (zaledwie o połowę grubsze niż karty kredytowe), pozbawione ramki i całkowicie przezroczyste akustycznie.
Dane techniczne Klipsch GALLERY G-12

Rok budowy: 2011
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2200 Hz
Wymiary (bez podstawy): (H x W x D w cm) 30,48 x 15,24 x 6,10
Rodzaj obudowy: bas-refleks
Wykończenie: High Gloss Black
Pasmo przenoszenia: 69 Hz – 24 kHz +/- 3 dB
Przetwornik wysokotonowy: 2,54 cm – membrana tytanowa z LTS i kwadratową tubą 90° x 90° Tractrix Gniazdo: pojedyncze
Głośnik niskotonowy: 8,89 cm z membraną z IMG i długą cewką
Mocowanie: dwustronne
Impedancja nominalna: kompatybilne 8 Ω
Moc RMS / szczytowa: 50W / 200W
Czułość: 91 dB/2,83 V/1 m
Waga: 1,7 kg /sztuka

Źródło: EIC