pl | en

Kable USB Wireworld Silver Starlight i Platium Starlight

Firma Wireworld Cable Technology, jedna z najbardziej szanowanych firm produkujących wysokiej jakości kable, poszerza serię kabli USB o dwa flagowe modele: Platinum Starlight oraz Silver Starlight. Oba modele korzystają z tej samej, zaawansowanej technologi związanej z geometrią przewodników – DNA Helix oraz wtyków z obudową z włókna węglowego. Kable te są przeznaczone dla najbardziej wymagających słuchaczy, którzy cenią detaliczność brzmienia przy zachowaniu naturalnego brzmienia instrumentów i naturalnej barwy głosu.

„Kiedy kilka lat temu zacząłem testowanie kabli USB audio, byłem zaskoczony jak łatwo można słyszeć różnicę pomiędzy produktami różnych firm” - mówi właściciel i założyciel Wireworlda David Saltz. „Oczywiście bezpośrednie połączenie pomiędzy komputerem a przetwornikiem DAC, bez pośrednictwa żadnych kabli, brzmi czyściej i naturalniej niż jakiekolwiek połączenie kablowe. Dlatego postawiłem sobie za cel stworzenie takiego kabla, który zbliży, jak to tylko możliwe, tę jakość brzmienia do brzmienia z połączeń bezpośrednich”. „ W roku 2008 zaprezentowaliśmy modele Ultraviolet i Starlight, które spotkały się z bardzo pozytywnymi reakcjami klientów. Jestem więc tym bardziej przekonany, że droższe, flagowe produkty jeszcze lepiej ukażą naturę i charakter prawdziwego brzmienia.”

Obydwa kable bazują na opatentowanej technologii DNA Helix, w której stosuje się sześć przewodników – dwa razy więcej niż w standardowych kabli USB – ułożonych symetrycznie, co zapewnia precyzyjną, 90 Ω impedancję – to standard wykraczający ponad standardy przyjęte dla kabli USB. Konstrukcja DNA Helix maksymalizuje prędkość przesyłu danych i zarazem minimalizuje szum, co w efekcie redukuje jitter i tym samym poprawia każdy aspekt brzmienia. Jeszcze jedną pozytywną stroną takiej budowy jest pełna izolacja zasilania od sygnału.

Obydwa kable dostępne są w długościach od 1 do 10 metrów. Platium Starlight wyposazono w posrebrzane, solidne wtyki z body z włókna węglowego, natomiast Silver Starlight wyposażono w aluminiowe body i posrebrzane przewodniki z miedzi beztlenowej.

Wireworld Cable Technology to firma założona w 1992 roku przez Davida Salza, będąca liderem na rynku przewodów audio i wideo, w tym HDMI, USB oraz głośnikowych, dostarczając tym samym najwyższej jakości okablowanie do systemów audio-wideo. Wireworld zdobył światową reputację poprzez produkcję kabli opartych na skrupulatnych testach i opatentowanych przez Wireworld technologii. Dostępne długości: 0.3m, 0.5m, 1.0m, 2.0m, 3.0m, 5.0m


Źródło: AUDIO CENTER Poland