pl | en

Reimyo KAP-777 - nowy tranzystorowy wzmacniacz mocy

Reimyo KAP-777 to pierwszy tranzystorowy wzmacniacz mocy wyprodukowany przez Combak Corporation z Japonii. Ten wzmacniacz wykorzystuje unikatową i opracowana niedawno koncepcję wzmacniacza opartego na pojedynczym tranzystorze MosFET, z zastosowaniem “High Tech Fusion”.

KONCEPCJA TECHNOLOGICZNA

KAP-777 został opracowany i wykonany w “High Tech Fusion”, programie współpracy technologicznej, gdzie czterech liderów technologii audio oraz technik nagraniowych udostępniło swoje opracowania celem utworzenia wzmacniacza mocy z najwyższej półki. Pomysł został opracowany przez: Pana T. Kuwaokę, prezesa firmy, który jest znany jako twórca technologii K2, Pana Michaela Edingera, inżyniera dźwięku. Wykorzystano również technologię dobierania rezonansów opracowaną przez Panów K. Kiuchiego i T. Iseki. Ci panowie, dyrektor i główny konstruktor naszej firmy, wprowadzili „High Tech Fusion” do KAP-777. Ten wzmacniacz jest oparty o topologię z wykorzystaniem pojedynczego MosFETa, ale dzięki wykorzystaniu „High Tech Fusion” jest znaczącym postępem w stosunku do innych konstrukcji z pojedynczym MosFETem znajdujących się w sprzedaży. Ta unikatowa i innowacyjna technologia użyta do konstrukcji KAP-777 powoduje, iż potrafi on oddać pełną moc bez żadnych ograniczeń i jest w stanie napędzić kolumny o impedancji od 2 do 8 omów. Jest bardzo stabilny i doskonale zrównoważony w całym paśmie przenoszenia. Jeden, pojedynczy MosFET jest zaangażowany w gałęzi dodatniej i drugi ujemnej, w poszukiwanie dźwięku najwierniejszego oryginałowi.

BRZMIENIE:

Dźwięk KAP-777 jest wyjątkowo muzykalny i komfortowy niezależnie od sygnału, z którym musi pracować. KAP-777 jest wstanie odwzorować każdą częstotliwość tak dokładnie, że jego brzmienie jest wyjątkowo czyste, gładkie i muzykalne. Nie ma takiej możliwości, żeby słuchający się zmęczył. Bas jest głęboki i dobrze kontrolowany. Średnica podana wyjątkowo precyzyjnie, z rozmachem i naturalnie. Odwzorowanie instrumentów jest bardzo realistyczne i dokładne. Wysokie częstotliwości czyste i słodkie. Głosy brzmią zniewalająco, lirycznie i zmysłowo. Całe pasmo przenoszenia jest szokująco dobrze zdefiniowane i nie trzeba nic więcej dodawać.

KONSTRUKCJA:

Radiator i obudowa:
Radiator jest wykonany na zamówienie, ma grubość 7 mm, pokrywa górna również o grubości 7 mm. Front, o grubości 10 mm jest wykonany z anodyzowanego aluminium i dodaje stabilności całej konstrukcji. Radiator jest wykonany z jednego bloku aluminium. To poprawia chłodzenie elementów, ale też pozytywnie wpływa na stabilność całego wzmacniacza.

Transformatory, kondensatory i okablowanie wewnętrzne:

KAP-777 jest wzmacniaczem stereo, wykonanym jako prawdziwe dual-mono, celem uzyskania jak najlepszego dźwięku i eliminacji przesłuchów międzykanałowych. Lewy i prawy kanał ma oddzielny, robiony na zamówienie, transformator toroidalny o mocy 400VA. Wykorzystano też specjalne wersje kondensatorów RIFA o pojemności 33000 μF, prostowniki dla poszczególnych kanałów oraz okablowanie Harmonix, uzyskując niesamowitą prędkość i neutralność.

Gniazda RCA i terminale głośnikowe:

Gniazda RCA są wykonane według własnego projektu z miedzi PCOCC wysokiej czystości, co umożliwia doskonałe przekazywanie sygnałów.
Jako terminale głośnikowe zastosowaliśmy Mundorf TPCU870C, wybrane po wielu testach odsłuchowych. Te terminale umożliwiają dokładne połączenie z kablem i są łatwe w obsłudze.

STOPY, IZOLATORY I KABEL SIECIOWY:

Stopy izolujące Harmonix TU-505EX-MK11 i kabel X-DC15SM-350 (lub 390 Schuko) są ważnym elementem uzyskania wysokiej jakości dźwięku z KAP-777. Znana na całym świecie technologia rezonansowa Harmonix została wykorzystana w całej konstrukcji KAP-777, aby zbalansować tą konstrukcję elektronicznie i mechanicznie, celem uzyskania jak najlepszych rezultatów brzmieniowych. Ta technologia wyróżnia Reimyo spośród innych producentów.

* Stopy izolujące TU-505EX-MK11 powinny zostać umiejscowione bezpośrednio pod stopami KAP-777.
*X-DC15SM-350( lub 390 Schuko) powinien zostać wykorzystany celem osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Dane techniczne:
Układ wewnętrzny: wzmacniacz stereofoniczny typu dual mono.
Układ wzmacniający: tranzystorowy, pojedynczy MosFET
Pasmo przenoszenia: 5 Hz ~ 100 kHz.
Stosunek sygnał/szum (S/N): lepszy niż 100 dB
THD: mniejsze niż 0,05 %
Wejścia: 1 x RCA(niezbalansowane)
1 x XLR(zbalansowane)
Impedancja: 40 kOm (wejście zbalansowane)
Polaryzacja: pin gorący (Hot)-2, zimny (Cold)-3, ziemia (Gnd)-1
Napięcie zasilania: 117 V lub 230 V (50/60 Hz)
Zalecana impedancja głośników: powyżej 1,5 Ω
Moc wyjściowa: 200 W przy 8 Ω
400 W przy 4 Ω
Czułość wejściowa: 0,77 V 
Pobór mocy: 95 W
Wymiary obudowy: 200 mm (W)x430 mm (S)x460 mm (G)
Wymiary całkowite: 215 mm (W) x 430 mm (S) x 492 mm(G)
(ze stopami i terminalami)
Waga: 33,0 kg.
Wyposażenie standardowe: Kabel zasilający (X-DC15SM-350 lub 390 Schuko)
Stopy izolujące TU-505EX-MK2 4 szt.
Para zworek XLR
Cena: Prosimy kontaktować się dystrybutorem

Uwaga: Dane techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia w celu dalszego ulepszania produktu.


Źródło: Moje Audio