pl | en

Finite Elemente Soundboard Horizontal 51

Znana z produkcji high-endowych stolików audio firma Finite Elemente wytwarza również stylowe modułowe meble grające. Tym razem oferta poszerzyła się o półkę muzyczną Hohrizontal 51, która swoim wyglądem przypomina zwykłą półkę na książki.

Cechy:
• półka ścienna ze zintegrowaną stacją dokującą dla urządzeń typu iPod® lub iPhone® oraz zintegrowany system Hi-Fi
• złącza dla urządzeń takich jak: komputer, TV i odtwarzacz MP3
• opcja ładowania dla: iPodów® oraz iPhone’ów® (z wyjątkiem urządzeń starszych niż iPod® trzeciej generacji oraz iPod Shuffle)
• pilot zdalnego sterowania

Dane techniczne:
Zakres pasma przenoszenia: 50–25 000 Hz (–6 dB)
Moc wyjściowa wzmacniacza: 2 x 50 W (w tym obwody zabezpieczające przed przeładowaniem)
Wejścia: trzydziestopinowy dock dla urządzeń iPod/iPhone, liniowe RCA, USB
Wyjścia: audio, kompozytowe wideo
Maksymalne obciążenie: 10–25 kg (zależnie od mocowania w ścianie)
Wymiary (szer. x głęb. x wys.): 1000 x 300 x 51 mm
Waga: 10 kg
Miejsce instalacji: wszystkie wnętrza, w tym kuchnia i łazienka
W komplecie: pilot, kabel zasilający, uchwyt ścienny

Półka muzyczna jest wyposażona w zintegrowany interfejs dla odtwarzaczy Apple. Urządzenia takie jak iPod mogą być dokowane na środku półki, skąd sygnał muzyczny jest przesyłany do zintegrowanego wzmacniacza o mocy wyjściowej 25 W na kanał. Półka muzyczna mierzy tylko 51 mm grubości, metr szerokości, 30 cm głębokości, ponadto ma dwa małe tweetery osłonięte plecionką drucianą, umiejscowione z przodu blisko bocznych krawędzi. Na spodniej ściance półki zamontowane są dwa woofery. Dodatkowe zewnętrzne źródła dźwięku, w tym komputer (gniazdo mini USB) można podłączyć przez zamaskowane gniazda umieszczone z tyłu półki. Wyjście wideo może być wykorzystywane do wysyłania obrazów do podłączonego telewizora. Można z powodzeniem wykorzystywać Hohrizontal 51 jako podstawowy system głośników dla płaskiego TV.

System nadaje się do odsłuchu dopiero po zamontowaniu półki do ściany. Przed zamontowaniem Hohrizontal 51 nie będzie prezentował pełni swoich możliwości. Po przykręceniu brzmienie ulega radykalnej poprawie, z uwagi na korzystny rozkład rezonansów.

Ceny i dostępne kolory wykończeń:
czarny, antracyt, kobalt, czerwony, biały lub malwa (lakier fortepianowy): 2000 zł
orzech (mat): 2800 zł


Źródło: Audio System