pl | en

Audio Research PH8 – nowy przedwzmacniacz gramofonowy firmy Audio Research

Obok wielokrotnie nagradzanego, okupującego szczyt oferty, przedwzmacniacza Reference Phono 2 oraz, nowego, znakomitego modelu PH6, otwierającego listę produktów za bardziej przystępna cenę, wiele osób poszukiwało za stosunkowo umiarkowane pieniądze, następcy pozostającego w ofercie od pięciu lat, modelu PH-7. Audio Research z dumą prezentuje nowy przedwzmacniacz gramofonowy PH8, w cenie 28200 zł.

Wygląd zewnętrzny PH8 jest bliźniaczy do przedwzmacniaczy LS27 i PH6, charakteryzuje się srebrnymi uchwytami i przyciskami na panelu przednim. Pod względem funkcjonalnym, PH8 utrzymuje wszechstronność i łatwość obsługi znaną ze swego poprzednika. Wyposażony został w przełączane wartości impedancji (47K, 1K, 500, 200 i 100 omów), przełącznik trybu pracy Stereo/Mono oraz wyłącznik zasilania; wszystkie umieszczone poniżej wyświetlacza fluorescencyjnego odznaczającego się ośmioma poziomami jasności oraz możliwością całkowitego wygaszenia. Wszystkie funkcje sterujące a ponadto licznik godzinowy pracy lamp dostępne są z poziomu pilota zdalnego sterowania. Urządzenie wyposażono w jeden komplet wejść i wyjść sygnałowych typu RCA oraz w gniazdo odłączalnego przewodu zasilającego IEC15 A.

W stosunku do poprzednika, PH8 charakteryzuje sie licznymi udoskonaleniami w obrębie układu jak i zastosowanych podzespołów, w wielu przypadkach zaczerpniętych z modelu REF Phono 2. Zamiast stosowanych w PH7 lamp 6922, nowy PH8 wykorzystuje parę lamp 6H30 w połączeniu ze specjalnymi niskoszumnymi tranzystorami FET. Stabilizacja napięcia zasilającego realizowana jest obecnie w oparciu o lampy 6550 oraz 6H30, tak jak w przedwzmacniaczach REF Phono 2 i REF5. Zastosowano te same kondensatory co w modelu REF Phono 2, włączając w to te same kondensatory sprzęgające i kondensatory teflonowe użyte w sekcji krzywej RIAA oraz jako kondensatory bocznikujące. Zaimplementowano również nowy transformator zasilający typu R-Core. Materiał z którego wykonano płytkę drukowaną jest identyczny z tym, który stosowany jest w urządzeniach serii Referencyjnej.

Parametry elektryczne nie uległy znaczącym zmianom. Wzmocnienie wzrosło nieznacznie do wartości 58 dB, zaś pasmo przenoszenia uległo nieznacznej poprawie do wartości powyżej 400 kHz.


Źródło: Fast Audio