pl | en

Roth Oli 50 - Dwie Wieże

Roth Audio, brytyjski producent domowego sprzętu hi-fi informuje o debiucie na europejskim rynku nowych kolumn stereo. Roth Oli 50 zaprojektowano z myślą o miłośnikach kina domowego i fanach muzyki rockowej (zarówno elektrycznej jak i akustycznej), szczególnie zakochanych w koncertowych wykonaniach swoich ulubionych wykonawców.

Budowa – dwie wieże.

Zespół głośnikowy, który mierzy imponujące 128 cm i waży 60 kg został zbudowany w układzie trójdrożnym i jest zdolny do przeniesienia nawet 250 W mocy. Na każdą kolumnę Roth Oli 50 składa się aż pięć przetworników zamkniętych w obudowie MDF – dwa niskotonowe 16-centymetrowe, dwa 16-centymetrowe średniotonowe z hybrydowym stożkiem oraz 5-centymetrowy wstęgowy głośnik wysokotonowy. Głośniki średnio i niskotonowe zostały wykonane z wysokiej jakości plecionki z włókna szklanego i żywicy. Za przyjęcie sygnału ze wzmacniacza odpowiadają pozłacane gniazda z opcją bi-wiringu.

Technologia – minimum zniekształceń dźwięku.

DALtech (Dead as Lead Technology), która polega na zastosowaniu odpowiednio umiejscowionych dodatkowych mat tłumiących, które służą do eliminacji zniekształceń powstających pod wpływem energii emitowanej przez głośniki.

Dzięki pracy aż 10 przetworników, zespół głośnikowy Roth Oli 50 kreuje znakomitą scenę muzyczną – odsłoniętą, pełną powietrza z wyraźnie zarysowanymi efektami dźwiękowymi – idealnymi do kina domowego. Potężne podwójne głośniki niskotonowe oferują piekielnie mocne, wielowymiarowe basowe uderzenie zarezerwowane dotychczas dla zestawów stereo lub kina domowego z subwooferem. Za bezpośredni przekaz muzyczny odpowiada mięsista średnica z ostrym, dynamicznym i bogatym akustycznie przekazem wysokotonowym.

Dlatego Roth Oli 50 to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy szukają kina domowego o potężnej sile rażenia, a także dla tych, którzy są zakochani w różnorodnych gatunkach rockowych i muzyce akustycznej , które brzmią najlepiej w wykonaniach live.

Specyfikacja techniczna (wg producenta):
Trójdrożna kolumna podłogowa
Oporność: 8 Ω
Czułość: 92 dB
Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 20 kHz
Maksymalna moc: 250 W
Głośnik średniotonowy (x2): podwójny 6,5" (16cm) włókno szklane z hybrydowym stożkiem
Głośnik niskotonowy (x2): podwójny 6,5" (16 cm) włókno szklane
Głośnik wysokotonowy: 2" wstęgowy
Wymiary: 128 (wys.) x 21 (szer.) x 39 (gł.) cm
w zestawie kolce i podkładki antywibracyjne
Obudowa wykonana z MDF-u
Złocone zaciski, bi-wiring
Waga (para): 60 kg
Kolory: buk lub czarny
Cena: 3990 zł


Źródło: Rafko