pl | en

MCINTOSH MCD 1100 – ODTWARZACZ SACD

Od dziesięcioleci niezmienne wzornictwo, niezawodność i niezmiennie wysoka jakość – atuty, które legły u podstaw legendy McIntosha – cechują też jego nowy odtwarzacz SACD, nowy także w aspekcie funkcjonalności i wyposażenia.

MCD1100 potrafi nie tylko odtwarzać płyty CD i SACD, ale również CD-R, także z plikami mp3 i wma. Bogaty wachlarz wejść i wyjść cyfrowych oraz regulacja wzmocnienia czyni z tego odtwarzacza prawdziwe centrum nowoczesnego systemu audio, a przetwornik D/A – pracując w rozdzielczości 32 bitów/192 kHz – sprosta nie tylko wszystkim dostępnym obecnie plikom hi-res, ale przygotowany jest do obsługi również plików 32-bitowych.

Sekcja cyfrowa obejmuje gniazda formatu S/PDIF: optyczne TOS link, koncentryczne RCA, BNC i XLR. Wejścia cyfrowe uzupełnia ponadto gniazdo USB typu B, tu pracujące z wyjątkowo wysoką rozdzielczością 24/192. W sekcji wyjść analogowych mamy do dyspozycji po dwie pary terminali RCA i XLR, z których jedna objęta jest regulowanym wzmocnieniem (odpowiednio 6 i 12 V). Regulacja głośności wyjścia słuchawkowego sprawia, że MCD1100 może zastąpić cały zestaw.

Takie uzbrojenie umożliwia też pełną współpracę odtwarzacza z komputerami i przenośnymi urządzeniami multimedialnymi wszelkiej maści, zgodnie z deklaracją Charlie Randalla, obecnego szefa McIntosha: „Po raz pierwszy zaprzęgamy wyjątkową jakość McIntosha nie tylko do odtwarzania płyt, ale także do wykorzystania i poprawienia praktycznie dowolnego cyfrowego źródła stereo, jak muzyka strumieniowa, serwery muzyczne, radio internetowe itp.” W tym celu, pilot zdalnego sterowania dostosowany jest do współpracy z podłączanymi odtwarzaczami plików.

Unowocześnienia bazują jednakże na kwintesencji technologii McIntosha jak aluminiowe odlewy stabilizujące pracę transportu, jak w pełni zbalansowana topologia układów cyfrowych i analogowych, jak cztery konwertery C/A dla sygnałów PCM i DSD (co w konfiguracji Quad Balanced daje aż osiem oddzielnych przetworników), jak zegar wewnętrzny oparty na generatorze PLL, czy wreszcie transformator zasilający z rdzeniem typu R, redukującym emisję szumu.

Odtwarzacz MCD 1100 ma charakterystyczne dla każdego produktu McIntosha znamiona: obudowę wykonaną z polerowanej stali nierdzewnej oraz finezyjnie podświetlany szklany panel wykonany w nowej technologii 3D. Jest jeszcze coś – coraz rzadziej spotykany napis z tyłu „Made in USA”.

Cena: 37 000 zł


Źródło: HIFI Club