pl | en

Marantz Na7004 Debiut odtwarzacza sieciowego firmy Marantz

NA7004 Marantza to sieciowy odtwarzacz audio, „uzbrojony" m.in. port USB typu B z konwerterem C/A, pozwalający na połączenie z komputerem PC lub iPhonem/iPodem (Digital Direct) i oferujący funkcje wyjątkowo przydatne współczesnym użytkownikom sprzętu. Spośród wielu możliwości NA7004 zapewnia streaming sieciowy, radio internetowe oraz wbudowany tuner FM. NA7004 ma być uzupełnieniem istniejących systemów audio lub AV - dzięki niemu domowe systemy otworzą się na nowy typ rozrywki opartej na rozwiązaniach sieciowych.

W dzisiejszych czasach, pliki muzyczne w głównej mierze przechowywane są na komputerach domowych. Ta wzrastająca tendencja, skłoniła Marantza do stworzenia doskonale wyposażonego, sieciowego systemu, który wydobywa wysoką jakość brzmienia, z przechowywanych na dysku twardym utworów muzycznych. Na doskonały debiut tego odtwarzacza, składa się nie tylko długa lista przyjaznych w obsłudze funkcji cyfrowych, ale również ta sama muzyczna filozofia, która przyświecała projektantom firmy Marantz w stworzeniu wielokrotnie nagradzanych odtwarzaczy CD: m.in. NA7004 wykorzystuje doskonałe przetworniki C/A CS4398, te same, które znalazły zastosowanie w znakomitym odtwarzaczu SACD sygnowanym przez Kena Ishiwatę - SA-KI Pearl Lite.

Zwiększające komfort użytkowania systemu NA7004 technologie, obejmują zarówno wysoko prądowe układy HDAM-SA2 Marantza, jak również najnowszą wersję technologii M-DAX2, pozwalającą na poprawę jakości skompresowanych plików muzycznych. Do tego dochodzą zmiany konstrukcyjne - obudowa (chassis) NA7004, została dodatkowo wzmocniona przez dwuwarstwową płytę dolną. Wszystko to sprawia, że urządzenie to jest gotowe odtworzyć w doskonałej jakości wszystkie, cyfrowe formaty muzyczne przechowywane na komputerze PC.

Port USB wyposażony w przetwornik C/A jest idealny dla muzyki, przechowywanej na komputerze PC, podczas gdy USB umiejscowione na panelu przednim umożliwia cyfrowe odtwarzanie muzyki z iPoda/iPhona (Digital Direct) oraz z pamięci USB. Użyte w NA7004, wielokrotnie nagradzane przetworniki C/A, są także wykorzystywane w umieszczonych na panelu tylnim, gniazdach optycznych/koncentrycznych dla sygnałów do 24bit / 192 kHz. Warto również wspomnieć o doskonale brzmiącym radiu internetowym vTuner dostępnym poprzez połączenie sieciowe Ethernet . Dla dodatkowej wygody, NA7004 zaopatrzony został w technologię DLNA 1.5 - standardu dla strumieniowego przesyłania muzyki. (Certyfikacja DMP (Digital Media Player) i DMR (Digital Media Rendered)). Dzięki opcjonalnemu adapterowi Marantza, RX101 otrzymujemy dodatkową funkcjonalność - połączenie bezprzewodowe Bluetooth.

NA7004 jest kompatybilny z najnowszymi formatami plików - w tym plikami wysokiej jakości FLAC 24-bit - dzięki czemu, użytkownicy komputerów, którzy pobiorą te pliki audio na dysk twardy, mogą je następnie odtworzyć wykorzystując pełen ich potencjał dźwiękowy. Inne możliwości słuchania muzyki dostępne są w trybie online (po podłączeniu odtwarzacza do sieci) poprzez Napster i Last FM (tylko Wielka Brytania) - Windows Media Player 12 automatycznie rozpoznaje urządzenia firmy Marantz kompatybilne z Windows 7. NA7004 wyposażony został również w tuner DAB / DAB + i FM / AM. I dzięki swoim znakomitym układom audio odtwarza on wszystkie stacje informacyjne i muzyczne z nową high-endową jakością.

Zespół projektowy odpowiedzialny za NA7004, zdając sobie sprawę z ogromnej listy funkcji, którą ten doskonały system oferuje, zwrócił szczególną uwagę na to, aby był on łatwy i przyjemny w obsłudze. Dołączony do systemu pilot, posiada logiczny i przejrzysty układ, natomiast trzy liniowy wyświetlacz OLED pozwala na odczytanie napisów nawet z większych odległości. Użytkownicy mogą również obsługiwać podłączonego do sieci NA7004, poprzez przeglądarkę internetową, a dla pełnej wygody, NA7004 jest zgodny z nowo wprowadzoną przez Marantza aplikacją Wizz App - pozwalającą na zdalne sterowanie systemem poprzez iPhona/iPod Touch, oraz AirPlay - technologią pozwalającą na korzystanie z iTunes.

Cena: 3399 zł


Źródło: Audio Klan