pl | en

Nowa płyta YANN TIERSEN - DUST LANE

Premiera: styczeń 2011

Wytwórnia Mute z radością ogłasza podpisanie kontraktu z Yannem Tiersenem i zapowiada wydanie jego niecierpliwie wyczekiwanego nowego albumu Dust Lane.

Pochodzący z Bretanii Yann Tiersen jest jednym z najbardziej uznanych artystów swojego pokolenia. Zdobył sławę dzięki płytom studyjnym (w tym Le Phare z 1998 i Les Retrouvailles z 2005), a jego pozycję ugruntowała ścieżka dźwiękowa do filmu Amelia (2001), która zapewniła mu popularność na całym świecie.

Wyprodukowana przez Yanna Tiersena i zmiksowana przez Kena Thomasa (Sigur Rós, M83, Moby) Dust Lane to pełna klasycznych, elektronicznych brzmień i klimatów płyta, którą opisuje jako „podróż zakurzoną dróżką, która prowadzi nas do śmierci. Nie jest ona smutnym, lecz barwnym, czasem bolesnym, ale zazwyczaj radosnym doświadczeniem: to życie!”

Yann Tiersen słynie z fantastycznych występów na żywo. W październiku i listopadzie tego roku powróci na cykl koncertów, w tym m.in. występ w londyńskim Koko 3 listopada. Przed brytyjskim tournee artysta wystąpi 13 sierpnia w La Route du Rock w Saint-Malo we Francji.

Pod koniec roku Artysta zagra dwa koncerty w Polsce: 11 grudnia w Club XO we Wrocławiu oraz 12 grudnia w Klubie Wytwórnia w Łodzi.

www.myspace.com/yanntierseninprogress
www.youtube.com/watch?v=lQpSJdnqAjI

Źródło: EMI Music Polska