pl | en

Yamaha przedstawia nową generację zintegrowanych wzmacniaczy

Najnowsze komponenty stworzone przez firmę Yamaha, to wyjątkowa propozycja zarówno dla prawdziwych audiofili, jak i dla tych osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z muzyką. Nowe, potężne, zintegrowane wzmacniacze A-S300 i A-S500, zachwycają high-endową stylistyką, oraz doskonałym, czystym brzmieniem - cechy znane z systemu A-S2000. A co najważniejsze, rozszerzone o nowe funkcjonalności takie jak. port dla podłączenia opcjonalnej, przewodowej (YDS-12) bądź bezprzewodowej (YID-W10) stacji dokującej do iPoda/iPhone’a, pozwolą każdemu - niezależnie od jego preferencji muzycznych, cieszyć się wyjątkowym dźwiękiem pochodzących z tych eleganckich systemów.

Dźwięk A-S500 i A-S300 z tradycjami systemu A-S2000
A-S500 i A-S300 to systemy stereo dla wymagających. Te doskonałe zintegrowane wzmacniacze: A-S500 o mocy 120W na kanał oraz A-S300 o mocy 95W na kanał,  wyposażone zostały, w podwójne radiatory z tłoczonego aluminium zapewniające efektywne odprowadzanie ciepła i pomagające uzyskać wyraźny, czysty dźwięk,  pozłacane terminale głośnikowe oraz we/wy gniazd RCA (A-S500), centralną belkę, wzmacniającą wewnętrzną budowę systemu oraz zapobiegającą powstawaniu drgań mających wpływ na jakość dźwięku, a także szereg innych funkcji poprawiających czystość dźwięku tj. Pure Direct, ekskluzywna funkcja Yamahy - Continuously Variable Loudness Control, zapewniająca płynną zmianę głośności, ToP-ART i konstrukcja obudowy (chassis) ART Base. A-S500/A-S300 zaopatrzony został także w wyjście na subwoofer.

Firma Yamaha nie zapomniała również o miłośnikach iPodów. Te znakomite zintegrowane wzmacniacze, zostały zaopatrzone w gniazdo dla podłączenia stacji dokującej do iPoda. Gniazdo typu Dock, posiada specjalny, wbudowany zasilacz umożliwiający ładowanie iPoda niezależne od zasilania wzmacniacza, dzięki czemu zostaje wykluczony wzajemny, zakłócający pracę wpływ obu urządzeń. Dodatkowo, firma Yamaha zarówno w A-S500 jak i A-S300, wykorzystuje w pełni zbalansowany system do odbioru sygnału iPoda, co sprawia że zniekształcenia i zakłócenia są zredukowane do minimum, przekładając się na najwyższą możliwą jakość dźwięku.

Źródło: Audio Klan