pl | en

Yamaha CD-S300 - kolejny produkt od Yamahy

Nowy model odtwarzacza CD od Yamahy, stosując szereg rozwiązań wykorzystanych uprzednio w doskonałych komponentach serii S2000/S1000 oferuje brzmienie, które usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki. Elegancki i intuicyjny CD-S300, pozwala na wykorzystanie wielu popularnych źródeł muzycznych, włączając w to wysokiej jakości odtwarzacz CD czy też umieszczone na panelu przednim gniazdo USB, obsługujące pliki muzyczne typu MP3 oraz WMA. Dodatkowo, przy użyciu kabla USB możemy podłączyć do odtwarzacza CD-S300 swojego iPoda. Ponieważ połączenie jest cyfrowe, sygnał muzyczny z iPoda w pełni wykorzystuje wysokiej jakości obwody audio odtwarzacza CD. W efekcie, słyszymy muzykę w najlepszej możliwej jakości. CD-S300 posiada również funkcję Pure Direct - tę samą, która  wykorzystywana  jest  w  amplitunerach oraz wzmacniaczach Yamaha. Aktywowanie funkcji za pomocą pilota lub przycisku znajdującego się na panelu głównym, wyłącza cyfrowe wyjście audio oraz    wyświetlacz. W efekcie, uzyskujemy najniższe możliwe zakłócenia, a co za tym idzie  najwyższą  jakość brzmienia analogowego wyjścia audio.

Firma Yamaha poświęciła również wiele czasu i wysiłku na wybór oraz dopasowanie odpowiednich części i materiałów. Efektem tego są wysokiej jakości kondensatory, wzmacniacze operacyjne o jeszcze bardziej obniżonym poziomie szumów, szerokim paśmie przenoszonych częstotliwości oraz dużym zakresie wzmocnienia. Także zastosowanie materiałów tłumiących pod transformatorem i w okolicach kabla sygnałowego, tworzy wyrafinowaną wewnętrznie konstrukcję odtwarzacza CD która jest na poziomie, zarezerwowanym zazwyczaj na modele znacznie droższe. Wewnętrzny układ części i obwodów elektrycznych odtwarzacza CD-S300, jest bardzo logiczny i symetryczny. Ścieżki sygnałowe rozmieszczone zostały w taki sposób, aby były tak krótkie jak to tylko możliwe, natomiast ścieżki sygnału pomiędzy sekcjami są proste i krótkie (nie łatwe do osiągnięcia), aby zminimalizować ryzyko utraty sygnału lub interferencji.

Te i wiele innych doskonałych cech wpływają na to, iż każde z urządzeń skonstruowanych przez firmę Yamaha jest świadectwem wielkiej miłości do muzyki, co również sprawia iż idealnie wpasowuje się w aktualne trendy rynku audio-wideo.

Cena brutto: 1199 zł

Źródło: Audio Klan